1. leht 4-st
Motoürituste kajastamine ajakirjanduses.
Postitatud: 20 Mai 2008, 12:31
Postitas Pihelgas
Seda teemat sunnivad tegema viimasel ajal aset leidnud motoürituste kajastused Eesti ajakirjanduses.
Järjest rohkem näeme me televisiooni uudistesaadetes lõike joogise peaga segast juttu ajavatest, rattaga puu otsa ronivatest või maast viina lakkuvatest tsiklimeestest.
Nüüdseks on tekkimas olukord, kus suhtlemisel nn. tavakodanikega tuleb hakata ennast tõestama, et teles nähtav laaberdamine ei ole motoürituste peaeesmärk. Sest tavakodanikest ürituste toetajad või mõned muud asjamehed, kellega tuleb motokultuuri arendamiseks suhelda, hakkavad kahtlema otstarbekuses toetada motoüritusi või -kultuuri. Ja see on täiesti mõistetav, sest igaüks võib meist panna and olukorda kus talt küsitakse: "Milleks toetada lausjoomist, kui meil on näiteks mitu lastekodu järjekorras?"
Lahendust antud probleemile leida ei ole kerge. Loomulikult on ajakirjanikele tähtsad müüginumbrid ja sellest lähtuvalt on nad meelsasti nõus mõnda purjus ja edevat motomeest ära kasutama. Ei saagi neid selle eest hukka mõista, kuigi eetilise tasakaalustuse saavutamiseks võiks vahele näidata ka lõike näiteks "Märka Mootorratturit" kampaania ellu viimisest, kuid see ju ei müü..
Kogu süü pole ka ajakirjanikel. (Moto)mehi on seinast seina ja keskmises joobes kiputakse ikka tegusid tegema, mis järgmisel päeval piinlikkust tekitavad. Kuid õhtupimeduses on see kasvõi Jaanipäeva loomulik osa. Aga ehk oleks võimalik end veidi kontrollida ja mitte päris tele- või fotokaamera ees idioodiks teha.
Siinkohal olekski palve ka kõikidele motoürituste korraldajatele - palun suhtuge täie tõsidusega ajakirjanike lubamisse oma üritustele. Ehk siis korraldage põhjalik eelakrediteering ning kooskõlastage kajastuse sisu. Kui tekib kahtlusi teineteise mõistmisel võiks kaameramehed vabalt ka aia taha jätta. Sest see mõni minut tähelendu ekraanil võib kokku keerata müstiliselt palju jama ja tekitada palju raskusi kasvõi teie enda ürituse järjekordsel korraldamisel.
Postitatud: 20 Mai 2008, 14:19
Postitas kais
Ma tahtsin sama teema tõstatada
Poole silmaga nägin Reporteris mingit lõiku. Täiesti sisutu lugu oli, aga kahjuks jäid jah aint joomarid meelde. Kollasel ajakirjandusel tuleks silma hoolikalt peal hoida 
Muidu pole nendel kampaaniatel mingit tolku.
Postitatud: 20 Mai 2008, 14:27
Postitas K2bi
muidugi kahju.
aga ... pihelgas kuidas sa piirad ajakirjandust ? kui inimene tuleb üritusele on sel tavainimesena ja pärast paneb pildid ja teeb jutu juurde .
Re
Postitatud: 20 Mai 2008, 14:39
Postitas Bladyhell
Õige märkus. Samas kahtlustan, et enamik üritusel osalenuid ei arvanud, et võivad sellises kontekstis kinnisel nn "peoalal" kuhugi reporterisse sattuda - mina näiteks mitte. Jällenägemise rõõm sellistel üritustel on suur ja õlut ikka võetakse (sest rattad saab ära panna ja öösekski jätta), mistõttu võiks aia sees toimuva meediasse paiskamist ohjata.
Tavaliselt on sellistel üritustel ka nn avalik osa, seega võiks sinna lubada meediat ja kinnises osas toimuvat kajastada eelneva kooskõlastuse alusel. Ma ei usu, et kõik on meelitatud õllevahuse suuga reporteri klipis esinemisest. Kõiki pere nn "siseasju" ei viida laiema avalikkuse ette.
Postitatud: 20 Mai 2008, 15:36
Postitas Mari Öö
ma nüüd räägin ajakirjanikuna. mitte ajakirjanikke kaitstes, vaid meie tööd selgitades.
teil ei ole õigust "kooskõlastada kajastuse sisu". kellelgi pole õigust mulle kui ajakirjanikule öelda, et meil siin küll löödi kellelgi pea lõhki, aga sellest sa ei tohi kirjutada. ma kirjutan, mida ma näen. kui te ei taha, et ma seda kirjutan, ärge näidake mulle. (või rääkige minuga kenasti ja saame kokkuleppele, mida on vaja ja mida mitte. sellest allpool eraldi.) aga KEELATA seda või teist kajastada või käskida teha nii või naa, selleks ei ole õigust.
samas pole ajakirjanikel õigust filmida ja salvestada, kui üritusel on selline piirang. kui kaamerakeeld on väraval kirjas, siis seest leitud kaamerad on korraldajal õigus välja saata ja salvestused kuidagi ära võtta. juriidiliselt ma täpselt ei tea, kuidas see äravõtmine käiks, aga tegu on ju kinnise üritusega, mitte tavalise tänavaga, kus igamees kõnnib. ja korraldaja teeb reeglid. ja kui ei tohi, siis ei tohi.
kaamerate keelamisega (või lubamisel erandjuhtudel ja eelneval kokkuleppel, mis tähendab, et usaldusväärsed kroonikud saavad oma asja ikka ära ajada) saate (loodetavasti) piirata kollase telemeedia kajastusi, aga kirjutav meedia on kontrollimatum. sa ei saa ju pastakaid või inimeste mälusid väravas ära korjata
sellest pole aga midagi hullu, sest kirjutamine on raskem kui kaameranupu vajutamine ja tekst mõeldakse paremini läbi kui ekraanil jooksev läbu; kui siiski ei mõelda ja mingi jama ilmub, siis kirjalik kajastus ei pälvi eales nii palju tähelepanu kui lõik teles. televisioon on kõige võimsam meedium, aga kaamerad on kõige kergemini keelatavad.
eelakrediteering ei pruugi päästa. just nii, nagu käbi ütles: kui mingit slõl skandalisti ei akrediteerita, ostab ta pileti ja tuleb ikka, nagu tavaline osaleja. seda ei suuda korraldaja eriti kontrollida, kes miks kohale tuleb.
veel üks soovitus ürituste korraldajatele: kui ajakirjanikega üritusel või enne kohtute, võtke nede jaoks aega. pommitage neid rohke ADEKVAATSE infoga. seletage tausta, andke me kultuurist aimu, rääkige selle või teise inside-nalja sisu, viige nad asjadega kurssi jnejnejne. las nad tunnevad end pädevana - vähemalt tavaseltskonnas - ja kui neil on juba natuke tunne, et nad asjast teavad või "omad" on, kajastavad nad väiksema tõenäosusega negatiivset. laske neil vaimustuda, haarake nad kaasa, tehke neist sõbrad. tõsi, see punkt ei tööta, kui tullaksegi joodkuid ja skandaali otsima. enamasti siiski ei tulda, ma loodan.
aga alati jäävad värdjad tavakodanikud, kes filmivad mobiiltelefoniga ja saadavad väikse nutsu või pisukese feimi nimel ise telesse!
Postitatud: 20 Mai 2008, 15:42
Postitas kõrtsmikumolu
Mari, aga vanasti oli ilus komme küsida luba, et kas tohin filmida, kirjutada, pildistada. Mis sellest kombest saanud on?
terv, Jüri
Postitatud: 20 Mai 2008, 15:51
Postitas Mari Öö
kõrtsmikumolu kirjutas:Mari, aga vanasti oli ilus komme küsida luba, et kas tohin filmida, kirjutada, pildistada. Mis sellest kombest saanud on?
terv, Jüri
tead, mulle tundub, et kes küsib, see on hea peal väljas. ma pole teles ega kollases ajakirjanduses väga töötanud, aga mulle on vähemalt viimasel ajal mulje jäänud, et see reporter saalib lihtsalt kaameraga ringi ja otsib tüli. ja kui tüli salves, tulistab selle eetrisse. seda, kas nad luba küsivad, tuleb mõnelt selle ürituse korraldajalt küsida, kus nad käinud on.
Postitatud: 20 Mai 2008, 15:53
Postitas kullokas
Vastan kõrtsmikumolule omalt poolt: kui iga uudisnupu/pildi/misiganes materjali jaoks peaksin eraldi lubasid käima küsimas, siis jääks pooled lood ja suur osa pilte üldse tegemata. Tänaseks on valges maailmas välja kujunenud vaikiv kokkulepe, et avalikus kohas (tänavad, avatud pargid, ühiskondlikud hooned jne jne) avalikult pildistamine/filmimine ei nõua eraldi loa küsimist, ka nendelt, keda jäädvustatakse. Turvakaamerate ajastul oleks ka väga naiivne loota, et saad kuidagiviisi enda avalikus kohas jäädvustamist keelata/kontrollida... (Hoopis iseasi on eraelu/valdused/kinnised üritused, kus tõepoolest võib korraldaja/omanik kehtestada igasuguseid piiranguid). Siit tundub jooksvat ka üks minu kui ajakirjaniku jaoks olemuslik kulturiline erinevus - pea kõikidel kordadel, kui mul on avalikus paigas tekkinud probleem pildistamise-filmimisega, on sellealased pretentsioonid esitatud meist ida pool räägitavates keeltes.
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:00
Postitas Mari Öö
ja mina lisaks kullokale seda, et kui ma helistan kuskile poodi ja küsin noh näiteks, et mis hindadega teil muruniidukeid on, siis loetakse see mulle vurinal ette. kui ma helistan ja tutvustan, et ajakirjanik, ja siis esitan sama lihtsa küsimuse, hakatakse ohkima, et juhataja tuleb järgmisel nädalal, helistage siis. niisiis olen ma enda jaoks leidnud kesktee: kui ma tahan infot, mida ma saan küsida klienti mängides, küsin ma seda klienti mängides. kui ma tahan muud infot (nt miks teil nii värdjalik reklaamikampaania on?), on mõtet juhataja välismaalt ära oodata.
sama kujuneb ilmselt vahel ka üritustel: kindlasti on võimalik asi nii keeruliseks ajada, et lihtsam on end mitte ajakirjanikuna esitleda, toimetus maksab pileti eest ja kogu muusika.
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:03
Postitas Pihelgas
Siin ei käi jutt kaugeltki mitte kõikide ajakirjanike kohta. Müts maha siin teemas sõna võtnud ajakirjanike ees
Praegune probleem on tekkinud ikka eelkõige kollase telepressi töö tulemusena.
Ega siin mingit sõda vaja polegi. Lihtsalt ürituste organiseerijad võiksid seni toimunu põhjal mõelda, kas segane lõik oma motoüritusest annab peale egotripi veel mingit boonust või oleks lihtsam sellisest reklaamist loobuda. Ja arvestada ka sellega, et vastutavad motokultuuri arengu ees sedasorti negatiivset mõju avaldavate kaadritega.
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:27
Postitas baydreamer
Huvitav on veel see nüanss, et Reporteris töötab Tanel Talve, kes ka ise ju motomees ja võiks motomeeste imago eest väheke seista:)
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:31
Postitas Pihelgas
ärge nii isiklikeks muutuge. Tanel muide seisabki, sest EMMK pikkadest mototrippidest on väga palju kaadreid olnud.
Selgituseks vast niipalju, et kui ma oleks hobikorras stomatoloog kuid töötaks näiteks limpsitehases, siis mis pilguga mu tööandja mind vaataks, kui läheks kaeblema, et limps tekitab hambaauke..?
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:40
Postitas kõrtsmikumolu
kullokas kirjutas: Tänaseks on valges maailmas välja kujunenud vaikiv kokkulepe, et avalikus kohas (tänavad, avatud pargid, ühiskondlikud hooned jne jne) avalikult pildistamine/filmimine ei nõua eraldi loa küsimist, ka nendelt, keda jäädvustatakse. Turvakaamerate ajastul oleks ka väga naiivne loota, et saad kuidagiviisi enda avalikus kohas jäädvustamist keelata/kontrollida... (Hoopis iseasi on eraelu/valdused/kinnised üritused, kus tõepoolest võib korraldaja/omanik kehtestada igasuguseid piiranguid).
Jah kui ma olen avalikus kohas lakku täis siis ma peangi arvestama sellega, et kõik mind näevad aga kui ma kõrtsis naabrinaisele mesijuttu räägin, siis eeldan küll et enne selle info avalikustamist minuga tiba nõu peetakse
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:44
Postitas Jaansi
Aga, äkki oleks mõistlik üldsust hoopis sedapidi harida, et ega kõik tüübid kes mootorattaga sõidavad ikka ei kuulu ühte klanni:)
Ehk siis ajakirjandusest võiks ära kaduda umbisikulised pealkirjad nagu "Motomehed tegi....jne"
vaid selle asemele peaks tulema mingi konkreetsem nimetus...
no näiteks "Bikeri motomehed tegid...."
Kui siin ka ajakirjanikke on siis on ju väga hea algust teha lastekodu üritusega.
Muidu võiks ju vaadata, et Võsa Pets jõi ennast lampi ja nüüd on kõik ajakirjanikud padujoodikud. Statistiliselt oleks see kindlasti õigem kuna ajakirjanikke on vähem kui registreeritud mootorrattaid.
Postitatud: 20 Mai 2008, 16:53
Postitas Mari Öö
Jaansi, kuidas sa seda teha mõtled? nagu ma ütlesin, ei ole kellelgi õigust ajakirjanikule öelda, kuidas ta kirjutama peab. ja pealkirja, muide, paneb sageli toimetaja ja trükipressis lähtuvalt mitte motomeeste päritolust, vaid kujunduse võimaldatud ruumist.
teiseks, juba bikeri motomehi (miks mehi?!) on siin registreritud üle kümne tuhande. ei ole nii, et kui kümme bikerlast midagi teeb, võib pealkiri rääkida kümne tuhande eest. alles siin oli jama, kui üks bikeri motomees rääkis teles bikeri foorumi sildi all, kuidas tema sellesse taksosse ei istu, mida neeger juhib, ja ülejäänud tuhanded bikerlased end sellega kuidagi seostada ei tahtnud.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:01
Postitas Margusxx
kais kirjutas:Ma tahtsin sama teema tõstatada
Poole silmaga nägin Reporteris mingit lõiku. Täiesti sisutu lugu oli, aga kahjuks jäid jah aint joomarid meelde. Kollasel ajakirjandusel tuleks silma hoolikalt peal hoida 
Muidu pole nendel kampaaniatel mingit tolku.
Kes prääksub nagu part, ja kõnnib nagu part, ja näeb välja nagu part, see ongi part... Asja mõte selles, et kui üritusel pole erilist sisu ja on palju joomareid siis ju jääbki kaadrisse sisutu üritus ja joomarid? Võibolla ma olen natuke imelik, a mulle tundub, et 10 aastat tagasi kokukatel oli seltskond teistsugune ja kuidagi organiseeritum oli asi. Mitte et praegused kokukad üdinisti jamad on, lihtsalt vahe on sees.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:04
Postitas K2bi
TO pihelgas
Tanelil ei kajasta EMMK ( eesti motomatkajateklubi) tegevusi .
ta kajastab EMM- klubi tegevusi pikkadel välisreisidel 
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:09
Postitas kais
Kusjuures Maril on see hea point, et kui on kinnine üritus, siis pannakse eelinfosse ja ka aiale silt, et kaamera keelatud. Nagu kontserditel jne. See peaks asja natukene ohjama küll. Ja kui keegi soovib kaamerat kasutada, siis on ürituse "pressipomo" vms. otsustada, et kas laseb või ei.
See eestlaste iga hinna eest telesse hakkab vaikselt üle viskama 
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:10
Postitas Soultrain
Margusxxx - 10a tagasi kokkutulekutel tundsid enamus tsiklimehi teineteist, tänasel päeval oleks see suht võimatu, kui tsikleid lisandub teedele sadu. paljudele nendele inimestele, kes on ratta ostnud, sest et naabrimees ostis, ongi see kokkutulek üks rihma lõdvaks laskmise üritus, naine laps kodus saan end maani täis kammida ja elu lill.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:11
Postitas Jaansi
Mari Öö kirjutas:Jaansi, kuidas sa seda teha mõtled? nagu ma ütlesin, ei ole kellelgi õigust ajakirjanikule öelda, kuidas ta kirjutama peab. ja pealkirja, muide, paneb sageli toimetaja ja trükipressis lähtuvalt mitte motomeeste päritolust, vaid kujunduse võimaldatud ruumist.
teiseks, juba bikeri motomehi (miks mehi?!) on siin registreritud üle kümne tuhande. ei ole nii, et kui kümme bikerlast midagi teeb, võib pealkiri rääkida kümne tuhande eest. alles siin oli jama, kui üks bikeri motomees rääkis teles bikeri foorumi sildi all, kuidas tema sellesse taksosse ei istu, mida neeger juhib, ja ülejäänud tuhanded bikerlased end sellega kuidagi seostada ei tahtnud.
Minu mõte asja juures oli see, et migit ütitust ei korralda või puuotsa ei sõda mingi müstiline "motomees" (ja ma ei tea miks ajakirjanduses kirjutatakse motomeestest mitte naistest lastest vktm:)) vaid mingi täiesti konkreetne isik.
Kuna motorattal kulgejaid on palju siis on vale ühe kahe inimese käitumise pärast teha järeldusi kõigi suhtes kes on omale mootorratta soetanud.
Paraku on meie ajakijandusel just selline komme, et kui nähakse ühte hälvikut tsikli seljas siis arvatakse, et kõik tsiklimehed on hälvikud. No pole ju teps mitte.
Küsimus oli siis üldsuse sh ka ajakirjanike arusaamises mootoratastest ja nendega sõitmisest.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:13
Postitas DGAF
nagu USA - elutähtsaim hetk ei ole pulm ega lapse sünd vaid telesse sattumine
( natuke liialdatud ning postituse autor ei soovinud kedagi sellega solvata )
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:14
Postitas Painteddeath
Päris huvitav teema. Olen ammu mõelnud kuna sellest juttu tehakse.
Raske on hakata keelama või piirama ajakirjanikke, mingi tee leiavad nad nii või naa kuidas seda kajastada, kui see on kajastamist väärt.
See liigitamis mõte meeldib mulle ka. Nõme on ju kui ühe motomehe tegu iseloomustab kõikde motomeeste imidzit. Võib ka selline situatsioon vabalt olla, et saadan cw ära ja siis selgub , et ma ei saanud sellepärast tööd, et mul kirjas hobides ,et sõidan tsikliga ja just eilses lehes oli kus tsiklimees laaberdas ja mida kõike veel ei teinud. Tavainimene mõtleb kohe, et krt, nagunii samasugune. See oli lihtsalt üks näide ja tean , et üldjuhul selliseid asju ei juhtu, aga mõte loeb.
Muidugi ei saa asja liiga peeneks ajada, muidu ei saa lugeja enam millestki aru, aga mingi kerge liigitamine siiski võiks olla, eriti kui asi puudutab klubisid jms.
Nii palju , kui mina olen tsikli üritustel käinud ja neid ei ole vaid kaks, siis valdav enamus(muidugi mitte alati) on praktiliselt rullnokad. Raske seda öelda, aga nii ju on. Segi peaga vaja istuda ratta selga ja näidata kui maru alfaisane ta on ja igast muud kammajaad teha. Samas jällegi võiks selle välja vabandada, et sellised üritused ongi selleks, et saaks end välja elada. Eks see ole igaühe enda arvamus ja inimene ise teab mismoodi ta käitub mõnes kohas.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:19
Postitas Soultrain
Jaansi jutu jätkuks - juhtusin just hiljuti Eesti Päevalehest lugema mingit arvamuse avaldust, kus keegi hr ajakirjanik kirjutas oma emotsioonidest seoses Märka ratturit ja Märka mootorratturit kampaaniaga, nimetades tsiklimehi õlininadeks ja kelleks veel ja rõhutades et jalgrattureid on liikluses kordi rohkem ja üldse ärge vinguge... ilmselgelt oli see kirjutis ajendatud mingist probleemist seoses nende kampaaniatega, aga mina kui inimene, kes sõidab tsikliga ja samas ei ole kursis, mis probleem seal oli, ei leia et kellegil on õigus kõiki kes tsikliga sõidavad avalikult õlininadeks sõimata.
EDIT: http://www.epl.ee/artikkel/428443 seda konkreetset artiklit pidasin silmas
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:19
Postitas Margusxx
nõustun 100%, ise ei viitsind nii pikslt lihtsalt kirjutada..
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:24
Postitas HeitiKender
Painteddeath kirjutas:Päris huvitav teema. Olen ammu mõelnud kuna sellest juttu tehakse.
Raske on hakata keelama või piirama ajakirjanikke, mingi tee leiavad nad nii või naa kuidas seda kajastada, kui see on kajastamist väärt.
See liigitamis mõte meeldib mulle ka. Nõme on ju kui ühe motomehe tegu iseloomustab kõikde motomeeste imidzit. Võib ka selline situatsioon vabalt olla, et saadan cw ära ja siis selgub , et ma ei saanud sellepärast tööd, et mul kirjas hobides ,et sõidan tsikliga ja just eilses lehes oli kus tsiklimees laaberdas ja mida kõike veel ei teinud. Tavainimene mõtleb kohe, et krt, nagunii samasugune. See oli lihtsalt üks näide ja tean , et üldjuhul selliseid asju ei juhtu, aga mõte loeb.
Muidugi ei saa asja liiga peeneks ajada, muidu ei saa lugeja enam millestki aru, aga mingi kerge liigitamine siiski võiks olla, eriti kui asi puudutab klubisid jms.
Nii palju , kui mina olen tsikli üritustel käinud ja neid ei ole vaid kaks, siis valdav enamus(muidugi mitte alati) on praktiliselt rullnokad. Raske seda öelda, aga nii ju on. Segi peaga vaja istuda ratta selga ja näidata kui maru alfaisane ta on ja igast muud kammajaad teha. Samas jällegi võiks selle välja vabandada, et sellised üritused ongi selleks, et saaks end välja elada. Eks see ole igaühe enda arvamus ja inimene ise teab mismoodi ta käitub mõnes kohas.
Ajakirjandust ei tule mitte piirata ja ära keelata vaid vastupidi - tuleb neid asjale lähemale tuua.
Liigitamine ei toimi, keskmine inimene (me räägime inimmass jagatud inimeste arvuga selles) ei tea midagi, ei saa millestki aru ega mäleta midagi, mida talle räägiti. Saati siis mingeid finesse seletada, et näed see on baik ja see teine ei ole.
Üritused, ka võistlused, on selleks, et samahuvilised inimesed pühitseks samahuvilisust. Joomine ja nõmetsemine ei ole väljaelamine vaid joomine ja nõmetsemine. Väljaelamiseks (veider sõna üldse. kas seda on vaja sisseelamise tasakaalustamiseks?) on ainuvõimalik võistelda objektiivse suuruse vastu - ringiaeg, mäe kõrgus, kallak vms. Sealt tõuseb fenomen kus erinevaid saavutusi saab objektiivselt nii kaaslastega kui vaenlastega võrrelda.
Postitatud: 20 Mai 2008, 17:39
Postitas speedvana
imestama paneb, et see veel müüb kui, et koer hammustas...
Postitatud: 20 Mai 2008, 18:42
Postitas scryth
Painteddeath kirjutas:Raske on hakata keelama või piirama ajakirjanikke, mingi tee leiavad nad nii või naa kuidas seda kajastada, kui see on kajastamist väärt.
Arvan, et selles lauses peitub suur osa tõde.
Kui ajakirjanik kajastab mingi ürituse puhul ainult seda, kuidas maast viina lakutakse, siis järelikult leiab ta, et see ongi ainus kajastamist väärt sündmus sellelt ürituselt.
Kui asjast tehakse lühiuudis e "nupp", siis on tõenäoliselt aga tegemist hoopis toimetaja arusaamaga. Ehk sel puhul on ajakirjaniku peksmine mõttetu.
Eks pealkiri "Motomehed jõid maa mustaks" on kindlasti tähelepanu tõmbavam kui "Motofestival kulges nalja ja tantsu saatel" 
Kindlasti ei tasu sel kohal ka unustada igihaljast ja igisobivat klassikat, nagu "See oli kohutav!!!" või "Ema, kus sa ometi olid!?"

Postitatud: 20 Mai 2008, 19:24
Postitas kris.
Ajakirjandusega võitlemine või selle mõjutamine on juba ette kaotatud lahing ... Rullnokad on ammu tunginud ka motondusse ning teevad seal oma sigadusi, olgu siis maanteel või kokkutulekutel. Ning ajakirjanikud leiavad nad seal mõnuga ülesse ja ning ekspluateerivad. Uudised muutuvad kollasemaks ja motonoksid sobivad tekkinud nishi nagu rusikas silmaauku.
Konkreetsetest meetmest rääkida siis üritustel kaamera keelamiseks vajalik turvakontroll muudab selle tavakülastajatele üprisgi ebameeldivaks. Motomeeste maine kaitsmise nimel muudaksime nende elu ebameedivaks - ei ole hea plaan.
Elik ainus võimalus, kui üldse, on genereerida võimalikult palju positiivseid uudiseid. Olgu se siis erinevad liikluskampaaniad, heategevus vms.
terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Postitatud: 20 Mai 2008, 19:32
Postitas vilosius
Kui tsiklid ja nahkriided ära jätta, saaks sellist saatejuppi, nagu Reporter näitas, suvalise asutuse suvepäevadelt vastu hommikut filmida
Postitatud: 20 Mai 2008, 19:33
Postitas oldmoped
Jaansi kirjutas:Minu mõte asja juures oli see, et migit ütitust ei korralda või puuotsa ei sõda mingi müstiline "motomees" (ja ma ei tea miks ajakirjanduses kirjutatakse motomeestest mitte naistest lastest vktm:)) vaid mingi täiesti konkreetne isik.
Järgmine kord , kui motomehed üldise rollerimeeste "sõimamisega" tegelevad, võiks seda meelde tuletada.
