Räägiks Navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Erci
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Räägiks Navidest

Lugemata postitus Postitas Erci » 08 Jaan 2019, 19:00

Ma siis natuke püüan seletada miks mina sõidu ajal oma kallist gepsu näpin. Ma nimelt ei tee kodus täpset matkamarsruuti valmis ja ei matka selle järgi hotellist hotelli. Sõidu ajal gepsu näpin näiteks järgmistel juhtudel, mis esimesena pähe tulid.
- sõidupäeva õhtul otsin ööbimist marsruudi ääres, ehk vaatan kas eespool on mõni jõgi, järv kuhu telkima minna või otsin tee äärest kämpingut, vms majutust. Väga raske on hommikul ette planeerida, kuhu õhtul ööbima lähen.
- sõidu ajal vaatan marsruudil ette, kus tankla on kuhu sisse pöörata. Mõndadel teedel on nendega suht tuuga ja tuleb aegsasti vaadata. Samas tervet paagitäit sõitu ma tankla täpsusega ette ei planeeri.
- vahest mulle meeldib sõidu ajal muuta navigeerimiseelistusi kiirem aeg vs lühim tee jne. Ehk aeg-ajalt ma vaatan kas sõidan eesolevast linnast läbi või ümber samuti suumin välja, et vaadata üldist pilti ja mis eespool ootab, kas olen õigel teel jne.
- Vahest meeldib mulle vaadata sõidu ajal statistikat. Palju on matkal või päevas läbitud, kuna on päikeseloojang jne.

Kindlasti on midagi veel kuid minu jaoks iga selle asja pärast peatuda ei ole reaalne. See minu eelistus, ei olegi loogiline, et kõik nii sõidavad. Aga lihtsalt selgituseks.
Lisaks on mul GPS vasaku lenksu küljes, suht nuppude ja käepideme lähedal, ei pea kuhugi keskele armatuuri kohale küünitama ning u 100000 sõidukilomeetri juures pole midagi halba juhtunud. Loogiline, et valin ka teed ja liiklusolusid, kus seda teen.

Edu!

Hr.Nõel
Toetajaliige
Tsikkel: Päris mitu...
Tänatud: 84 korda

Re: Räägiks Navidest

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel » 08 Jaan 2019, 21:21

Sa @ranel pead ikka eriti rikas olema kui Eesti SIM-ga hakkad Venes webi kasutama. :wack:
Soodsaim asi ilmselt Venes on kohalik MTC. Ostad 300 rutsise paketi, kehtib kuu aega ja sisaldab 10 giga . Ostad 500 rutsi eest kuu ajase ja saad piiramatu mahuga. :bsmile: :bsmile:
Võrk on täitsa kiire. Muidugi kui kuskile metsa ronid, näiteks "TA kokkutulekule", siis seal hakib ikka kõvasti. Aga seal on ka targemat teha kui webis passida. Peaksid ju ise teadma.
MTC esindused kohe Petseris kesklinnas olemas ja Ivangorodis samuti ca 300 m. peale piiri vasakut kätt.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Vasta

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”