Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
1.Kas kaart on originaal või kräkitud?


http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Kaarti saad ise või keegi teine sisse panna ainult siis kui on originaal sd kaardil või ostetud kunagi mapsource installeri kujul.
XT peal töötavad ainult "ametlikud" kaardid. Unlockitud ei tööta seal. Mitmed uued Garminid on juba selliselt tehtud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kui unlockitud kaardiga ei tööta mingi asi, siis tuleb lihtsalt vastavalt seadme id-le genereerida UNL fail ja see koos kaardiga seadmesse laadida.
EDIT: Seadme firmware peab paschima, siis saab sellest kaartide signatuuri kontrollist lahti.
EDIT2: Ma ei ole XT-d käes hoidnud ise kunagi.
EDIT3: Selline info siis
internet kirjutas:
Unfortunately it looks like Drive, DriveSmart 52,55,65,66,71,76,86, zumo XT ,Alpha 200i, Montana 700 are all in the same category.
No solution as the Universal Firmware Patcher does not recognise the new encrypted format.
Viimati muutis Maaks, 08 Apr 2022, 11:12, muudetud 2 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Maaks kirjutas: 08 Apr 2022, 10:13
Kui unlockitud kaardiga ei tööta mingi asi, siis tuleb lihtsalt vastavalt seadme id-le genereerida UNL fail ja see koos kaardiga seadmesse laadida.
EDIT: Seadme firmware peab paschima, siis saab sellest kaartide signatuuri kontrollist lahti.
Minuteada XT-l on mingi linuxi taoline asi millega see ei ole enam võimalik. Sellest kuskil foorumites ka juttu. Vähemalt tänaseni. Kui tead mingit täpsemat infot kuidas see XT peal käib anna teada!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Antskala »

isakene kirjutas: 08 Apr 2022, 00:45
Kaks kiiret küsimust.

1. Kes paneks Zümo XT-le Tõnu kaardi ehk Eomapi sisse?
2. Kas Zümo XT originaalkinnitus peab keskmisest karmima offroadi vastu või tuleb miskit tugevamat sebida?
1. Mina ei suutnud XT-l Eomapi kaarti käima saada. Kräkkimised ja patchimised, mis vanematel Zumodel töötasid, XT-l ei töötanud ja ka internet rääkis sama juttu, et XT on teistmoodi. Märkus: proovisin umbes aasta tagasi, võib-olla on vahepeal midagi muutunud.
2. Minul on Männiku, TETi ja orienteerumised vastu pidanud. Olen nõus, et välimuse järgi paistab see üsna õrnake ja mul tekkis ka sama küsimus.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minul ametlik Eomapi kaart toimib XT peal. Ostetud kunagi mapsource installerina kasutamiseks arvutis ja gps-is.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

ranel kirjutas: 08 Apr 2022, 08:11
► Näita Spoilerit
1.Kas kaart on originaal või kräkitud?
Installikat pole. On vana Oregon, millel ta sees on, kunagi Tõnu enda poolt pandud.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

Ühesõnaga, sedastame siis küsimuse: kellel oleks Eomapi kaart olemas koos võimekusega see XT-sse laadida?

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Fox »

► Näita Spoilerit
Huvi pärast uuriks, mis selles Eomapi kaardis head sisaldub, see tänaseks vist juba päris vana asi? Kui mul viimane Regio topo olemas, kas jään millestki ilma ka kui Eomapi seadmes ei ole?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

► Näita Spoilerit
Ei jää millestki ilma. EOMap-i kaardi arendus peatus juba 8a tagasi.
EDIT: OSM topo peaks tasuta olema, kui Regio kaarti osta ei raatsi.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas 701 »

Minul on vanast ajast Eomap navis. Tol ajal potsatas Eomap täpselt Regio teede ja Regio topo vahele. Sisaldades oluliselt rohkem infot teedest samas polnud nii palju ebavajalikke detaile, kui topol. Täna ostakas ikkagi mõne värskema Regio. Samas teeb Eomap oma töö väga hästi ära näidates sihte, radasid, el liine(sh ka vanu).
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

Fox kirjutas: 11 Apr 2022, 11:22
Huvi pärast uuriks, mis selles Eomapi kaardis head sisaldub, see tänaseks vist juba päris vana asi? Kui mul viimane Regio topo olemas, kas jään millestki ilma ka kui Eomapi seadmes ei ole?
Sellele, kes kruusateedest kaugemale ei lähe, teda tõesti vaja ei ole. Eomap on selline asi, mis on metsas ja maastikul ülipõhjalik, ehk et iga viimane kui lehmarada ja kvartalisiht ja kraavijupp on peal. Ning värvigamma meeldib mulle ka rohkem. Seda küll, et vanaks hakkab jääma, päris palju muutusi on märgata. Aga gepsu tulevad mul mõlemad sisse, nii Regio kui Eomap.
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas nolev »

Äkki keegi oskab pakkuda, kust võiks soetada GPS lukuga suletavat vihmakindlat kotti 7" GPS-le/tahvlile? Olen siiani kasutanud ratta lenksul 5" GPS koos kotiga aga tahaks välja vahetada 7" vastu, kuna sai selline Naviteli toode soetatud. Kahjuks ei ole vastava suurusega kotti leidnud. Varsti sõiduhooaeg läbi :lol: :D aga tahaks enne ikka seadme lenksule või klaasi taha installeerida.
Viimati muutis nolev, 10 Mai 2022, 08:09, muudetud 1 kord kokku.
Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas nolev »

Tänud yeekim. (w) Googeldades olen ka ise otsinud ja olen sattunud mingitele huvitavatele USA lehtedele, kus sellised kotid 7 " seadmetele olemas. Tellima nendelt lehtedelt esialgu ei kiirusta ja otsiks midagi usaldusväärsemat. Tegelikult otsin midagi sellist:
jalgratta-kott-telefonile-lenksule-crussis.jpg
Kõik, mis ma meie kaubandusest leidnud olen on max 5" seadmetele.
Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

nolev kirjutas: 10 Mai 2022, 08:19
Tänud yeekim. (w) Googeldades olen ka ise otsinud ja olen sattunud mingitele huvitavatele USA lehtedele, kus sellised kotid 7 " seadmetele olemas. Tellima nendelt lehtedelt esialgu ei kiirusta ja otsiks midagi usaldusväärsemat. Tegelikult otsin midagi sellist:

jalgratta-kott-telefonile-lenksule-crussis.jpg

Kõik, mis ma meie kaubandusest leidnud olen on max 5" seadmetele.
SW-Motech'il on sellised kotid (vaata mõõdud ise üle!):
https://sw-motech.com/en/products/navig ... 206270.htm
For devices up to 172 x 115 mm. =diagonaal 8,14"
https://sw-motech.com/en/products/navig ... 206263.htm
For devices up to 83 x 171 mm. =diagonaal 7,48"
Neid müüb Eestis https://www.motokaup.ee/
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

thunder1
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Okt 2011, 21:30
Tsikkel: CB600F
Asukoht: Võru-Tartu-Võru
Tänanud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas thunder1 »

Tõstatan teemat, ennast huvitab ka Zümo XT, aga sain edasimüüjalt info, et Regio Topo kaardid jätkuvalt ei tööta antud seadmel.
Kuidas muidu Zümo XT-l endal kaasas olev topo varianti Eesti maastikul on, et kui loobuks Regio Topost ja kasutaks puhtalt seda, mis seadmel endal on?

Kasutusse lähekski puhtalt maastikul navigeerimiseks.

isakene kirjutas: 08 Apr 2022, 00:45
Kaks kiiret küsimust.

1. Mina ei suutnud XT-l Eomapi kaarti käima saada. Kräkkimised ja patchimised, mis vanematel Zumodel töötasid, XT-l ei töötanud ja ka internet rääkis sama juttu, et XT on teistmoodi. Märkus: proovisin umbes aasta tagasi, võib-olla on vahepeal midagi muutunud.
2. Minul on Männiku, TETi ja orienteerumised vastu pidanud. Olen nõus, et välimuse järgi paistab see üsna õrnake ja mul tekkis ka sama küsimus.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Regio lehelt selline info:
"NB! Paljud uuemad seadmed (toodetud alates 2015) ei loe vanu, väiksema mahuga (alla 4GB) microSD mälukaarte. Nendes seadmetes vanemad Regio kaardiga mälukaardid (1GB ja 2 GB) ei tööta. Abi saab, kui kasutada uut Regio kaarti (ver. 2.xx), mis on uutel mälukaartidel."
Garmini XT2 seadme müügi lehel on Regio topokaart küll toodud (XT-l tõesti pole).
https://www.gpseesti.ee/teele/moto-gps/ ... t2#kaardid
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

thunder1 kirjutas: 21 Apr 2023, 12:16
Tõstatan teemat, ennast huvitab ka Zümo XT, aga sain edasimüüjalt info, et Regio Topo kaardid jätkuvalt ei tööta antud seadmel.
Kuidas muidu Zümo XT-l endal kaasas olev topo varianti Eesti maastikul on, et kui loobuks Regio Topost ja kasutaks puhtalt seda, mis seadmel endal on?

Kasutusse lähekski puhtalt maastikul navigeerimiseks.

isakene kirjutas: 08 Apr 2022, 00:45
Kaks kiiret küsimust.

1. Mina ei suutnud XT-l Eomapi kaarti käima saada. Kräkkimised ja patchimised, mis vanematel Zumodel töötasid, XT-l ei töötanud ja ka internet rääkis sama juttu, et XT on teistmoodi. Märkus: proovisin umbes aasta tagasi, võib-olla on vahepeal midagi muutunud.
2. Minul on Männiku, TETi ja orienteerumised vastu pidanud. Olen nõus, et välimuse järgi paistab see üsna õrnake ja mul tekkis ka sama küsimus.
XT väga hea! Minul on seal peal ka Eomapi kaart mida metsas kasutan. Uuematel seadmetel on kaardi kontroll juba nii hea, et nn lahtilukustatud kaardid seal ei tööta. Kui on ametlikult ostetud kaart siis töötab. Sõbral sees ostetud Regio Topo ja probleeme pole.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Eile jäi silma, et hiina tootjad on jõuliselt oma moto-GPS-idega Androidi ja uuema raua peale kolinud. Mõned näited:
https://www.aliexpress.com/item/1005005809411529.html
https://www.aliexpress.com/item/1005005682625030.html
https://www.aliexpress.com/item/1005005300683340.html
https://www.aliexpress.com/item/1005005707557300.html

Kirjade järgi igasugused rõõmud ngu veekindel IPX6/7, kindatundlik (resitive touch), BlueTooth 5, Wi-Fi, Android auto/Carplay tugi jms.
Kas kellegi on kogemust, kuidas asi päris elus välja näeb?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Just ükspäev mõtlesin sellele, et kas on juba midagi sellist olemas. Mul uuemas autos on juhtmevaba "Androidauto" ja olen kogenud,et seda kasutades peaks telefon siiski laadijas olema,mitte taskus, sest muidu saab aku tühjaks. Ehk pannes sellise vidina lenksule, pead ka telefoni kuskile ühendama. Kui veekindlat telefoni pole, siis vast ostaks või kaaluks ostmist, aga kui on, siis juhtmevaba laadijaga telefon on ilmselt piisav. Ehk see vist ei anna ju midagi juurde?
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Prets »

Näide hiljutisest Hispaania tripist - kõik telefonid lenksul ütlesid lõpuks üles, sest ei pidanud päikesele, kuumale ja vibrale vastu. Selle point olekski, et telefon saab turvaliselt olla nt pehmendusega paagikotis varjus vms, et ei peaks olema kõigi vihmade ja muu käes olema. Üldiselt maksab telefon tunduvalt rohkem, kui see vidin lenksul.
(togi)

motoreis
Postitusi: 241
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Prets kirjutas: 14 Juul 2023, 08:34
Näide hiljutisest Hispaania tripist - kõik telefonid lenksul ütlesid lõpuks üles, sest ei pidanud päikesele, kuumale ja vibrale vastu. Selle point olekski, et telefon saab turvaliselt olla nt pehmendusega paagikotis varjus vms, et ei peaks olema kõigi vihmade ja muu käes olema. Üldiselt maksab telefon tunduvalt rohkem, kui see vidin lenksul.
Siinkohal hea oma Garminit meeles pidada, mis on 11 aastat vana ja k6vasti vatti saanud. Öökülmasid, tolmu, paduvihma ja sadu tunde korralikku vibratsiooni. Seni püsib pilt veel ees, aga eks lõpp juba paistab sellelgi. Garmin Montana 600. Hinnaks oli 2012 aastal ostes 430€, krõbe hind tol ajal. Nüüd tuleb uute seadmete osas silm peal hoida.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas villy »

Sai hiljuti Balkanil käidud +35 C kraadiga sõidetud ning samsung S9+ Osmandiga lenksul koos juhtmevaba laadimisega toimis kenasti. Samas ei olnud pidevalt kuuma käes vaid sai ikka mägedes jahedamas õhus varjul käia. Kui vahest vihma sadas, kasutasin äppi nimega TouchBlocker,

Ei ole ideaalne aga ajas asja ära. Korra sai tühjaks ka arusaamatul põhjusel. Mingeid ümbriseid telefoni ümber pole(oletan, et ka see mõjutab jahutust)

Mis häiris oli see, et BiH ja MNE TET-i kivid lammutasid mu telefonihoidjat pidevalt ja see alumine clamp ei suuda peenikesest torust kinni hoida. Mis oleks alternatiiv?
image.png
image.png (39.56 KiB) Vaadatud 811 korda
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 554 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul on see: https://www.streetmoto.ee/product/10180 ... a-kuljelt/ , ma ei tea, kas sama asja on mingis lihtsamas variandis ka saada, aga minu omal pole U-poldil seda pehmendust ja kõik on puhas metall-metall. Pingutusmoment on selline "mhhhh" ja nõrgim (aga mitte nõrk) lüli on selgelt see vars, mis munakaid ühendab. Ainuke nilbus on see, et mutrite keeramiseks on 11mm võtit vaja, ilmselt mingi tollmõõt vms.

Ega päris kivisel teel kimades ei ole väikese munaga RAM enam päris õige asi nagunii, anoh pauside ajal varre liblikmutri peale keeramine ei ole mugavuse eest liiga kõrge hind.
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas JaakE »

Jah, Android on tulemas, see on selge. Ma ise kasutan veel Garmin Zumo XT mudelit. Kinnitus on hiinakas, NiceCNC kõrge lenksukinnitus, väga kvaliteetne toode. Kasutan Garminiga kaasatulevat kaarti, sest sõidan Track'ide järgi. Need on kas TET trackid või ise tehtud Komootis.

PiltDSC_2917 by Jaak Ennuste, on Flickr

PiltDSC_2918 by Jaak Ennuste, on Flickr

Üldiselt on Zumo XT peajagu üle mu vanematest seadmetest. Väga selge ja päikeses töötav ekraan. Suur ekraan on loetav ka seistes. Vihmale, päikesele ja tolmule on hästi vastu pidanud. Samas on kogu Garmini soft, kasutajaliides ja kasutajakogemus suhteliselt nigel. Telefon on taskus soojas ja kuivas, seda ohustada ei taha -- eriti kuskil kaugel.
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas JaakE »

► Näita Spoilerit
Tere

Mis eelise EOmap või Regio topo kaart annab võrreldes Garmini orig kaardiga?
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Topo kaardil on väiksemad teed/metsasihid peal. Adventure rattaga sõites oluline vahe. Garmini kaart on rohkem linnast linna sõiduks navigeerimiseks.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”