Tähelepanu - politsei!

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Tähelepanu - politsei!

Lugemata postitus Postitas Jack »

Küsmus siis selline, et kuidas anda vastutulevale ratturile märku, et eespool põõsas politseionud tööd tegemas :? Siin foorumis on sellest ka varem juttu olnud, kuid sealt ei lugenud kahjuks midagi konkreetset välja.

Tulede vilgutamisest meie s...ttadel teedel ei saa vist aru, siiamaani olen enda vasakule õlale kahe sõrmega viibanud (no et nagu pagunid või nii) - ei tea, kas on ka aru saadud :?

Võibolla vanemad/ kogenenumad annavad nõu jagavad kogemusi.
Kuidas teie politseist märku annate, kui üldse?
Harva kodus

aikju

Lugemata postitus Postitas aikju »

ise olen ikka siiamaani tuledega läbi saanud.arvan et see kehtib nii autodel kui ka ratastel.

Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

käemärk

Lugemata postitus Postitas Sverre »

kui mul õigesti meeles on, tehti tavalise käeviipe asemel käega ringikujulisi liigutusi, ilmselt nägu keerleva vilkuri markeerimiseks.
Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Tähelepanu - politsei!

Lugemata postitus Postitas miilits »

Vanasti oli bussijuhtide taks ka näidata käega õla peale. :idea:
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Üldiselt oleks parem teha näpuga ringikujulisi liigutusi vms...

Tulede vilgutamisest ei saa meie auklikel teedel aru ning õlale näitamist ei pane alati lihtsalt tähele.

See näpu viskamine on ka praktikas juba paar korda ära tasunud!
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Pagunimärk jääb siis vist vananevale kontingendile :(
Mina näiteks selle saatel üles kasvanud ;)
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Teema algataja
Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Jack »

Näpukeerutamise kohta niipalju, et kui ise suuema hooga tuled, kas näppu selja taha ei kipu väänama tuulega :wink:
Proovin järgi 8)
Harva kodus
Kasutaja avatar

C4
Postitusi: 379
Liitunud: 03 Mai 2004, 11:19
Asukoht: Harjumaa

Re: Tähelepanu - politsei!

Lugemata postitus Postitas C4 »

Jack kirjutas:
Küsmus siis selline, et kuidas anda vastutulevale ratturile märku, et eespool põõsas politseionud tööd tegemas :? Siin foorumis on sellest ka varem juttu olnud, kuid sealt ei lugenud kahjuks midagi konkreetset välja.

Tulede vilgutamisest meie s...ttadel teedel ei saa vist aru, siiamaani olen enda vasakule õlale kahe sõrmega viibanud (no et nagu pagunid või nii) - ei tea, kas on ka aru saadud :?

Võibolla vanemad/ kogenenumad annavad nõu jagavad kogemusi.
Kuidas teie politseist märku annate, kui üldse?
mina juba algusest peale mõtlesin sõbraga sellise asja välja, et tiiruta peakohtal kätt ringi nagu vilkur ja see tähendab politseid :P meie kasutasime seda ja kasutame edasi omavahel, oleks muidugi toredam kui seda kõik kasutavad, sest jah kuna eesti teed on nii toredad siis tulede vilgutamisest kasu pole :P
Have a nice day !
Kasutaja avatar

Torpedo
Postitusi: 349
Liitunud: 22 Juul 2003, 22:24
Tsikkel: Ural Solo '06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Torpedo »

madone kirjutas:
Üldiselt oleks parem teha näpuga ringikujulisi liigutusi vms...
Et häbi-häbi, paha poiss?

Tuledega vilgutades oli vist selline järjekord:
1x - mees, sul tuled ei põle.
2x - mendid põõsas, ära kihuta.
3x - loom vm oht teel, võta hoog maha!
4x-99x - oi mis lahe nupuke siin rooli küljes, mängiks natuke!

Käemärkidest enamus juhte siiski vist aru ei saa. Olen jalakäijana püüdnud mõnele autole näidata, et tuled ei põle (ajan näpud silma ja siis osutan lähenevale autole - just nagu üks vana mulle kunagi näitas; sain aru ja viipasin tänuks), aga kasu ei midagi. Ainuke käemärk, mida mina kasutan, on tänutäheks viipamine, kui keegi mind vasakpöörde sooritamisel vms läbi laseb või muul viisil oma viisakust üles näidates kasulikuks osutub.
Tegelikult on tulede vilgutamine ka üldjuhul suht mõttetu tegevus, sest teadmised nende tähendusest väga paljudel juhtidel lihtsalt puuduvad.
I'm not a gynecologist, but I'll take a look.
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

Kui ma näeks vastutulevat bikerit käega pea kohal ringe tegemas, siis ma peaks seda pigem meditsiini, kui liikluse valdkonda kuuluvaks nähtuseks..

Pagunite näitamine on hea, aga pakuks, et enamik juhte ei saa sellele pihta. Samuti on igasugused käemärgid ka tagantpoolt nähtavad ja huvi korral võib politsei järgi sõita ning küsida .)

Seega jäävad tulesignaalid, küll natuke lihtsamad, kui Torpedo kirjutas: 1x tuled ei põle, 2-4 politsei, ohutuled loom/takistus jne.
Aivar

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Lugemata postitus Postitas koi »

Tere.

See kätega vehklemine on päris keerukas jah, sest tuul korrigeerib liigutusi omamoodi ja siis pole eriti aru saada, kas tahad lendu tõusta, või ühe käe lihtsalt kui mittevajaliku minema visata.Tuledega vilgutamine - no kui kumbki sõidab 100-ga, pole vajadust märku anda, sest reeglina see kiirus pole kurjast. Kui kumbki sõidab 150-ga, on lähenemiskiirus,ohoo,300. Kas sellise linnuga lennates märkab keegi, kas tuld vilgutati, või oli see tee konarus,või kas teisel tuli ültse põles? Kõik eelnev kehtib muidugi asulavälisel teel ja iga mees peab teadma, millega ta riskib.
Kui tulega ikkagi märku tahetakse anda, peaks esimene märguanne olema pikem kui järgmine/järgmised, sest siis saab aru, et polnud aukudes hüplemine.
Ise vilgutamist eriti ei poolda enam, sest see loob nagu mingi rikkujate vennaskonna tunde. No maitse asi.
Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Milleks on üldse vaja vilgutada ja märku anda muust, kui ohust teel. Selleks pole kindlasti korravalvur, kes su rahakoti kallale kipub, kui seda ise vabatahtlikult talle pakud... Sõitke lubatud piirkiiruse, ohutute sõiduvõtete ja kaine peaga ning pole vaja vilgutamist, käte/jalgadega vehkimist, ega muud võimlemist. Saate rahulikult oma kulgemisele keskenduda ja teele tõttavate karude, rebaste ja elevantide erinevatele manöövritele tähelepanu koondada.
Viimati muutis Pikk, 22 Juun 2005, 09:54, muudetud 1 kord kokku.
Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

Bick kirjutas:
Selleks pole kindlasti korravalvur, kes su rahakoti kallale kipub, kui seda ise vabatahtlikult talle pakud...
Minu viimane politsei sponsoreerimine toimus 9:00-18:00 kehtivast 70 märgist 50 meetrit edasi, minu kella järgi 18:05 (spetsiifiliselt vaatasin), politseiniku kella järgi 17:55. Kiirus 95, ehk 25 +/- 3 üle lubatu. Ära tule rääkima, et need vennad raha peale väljas ei olnud. Komisjonis (oli veel tol ajal selline instants) mainiti veel, et "politseinikega vaielda ei tasu".

Ehk siis kiirust mõõtvast politseist annan sestsaadik alati märku, "kõik puhuvad" kampaaniast aga mitte.
Aivar
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Ei taha fleimi tekitada, aga eks nendel, kes trahvi saavad on ikka alati õigus ja arvatavasti tõesti näitas sinu kell õiget aega ja kiiruse mõõtmine just viiekümnendal meetril peale piirangu lõppu. Sul on õigus??? Kaeba kohtusse, mida sa siin halised
Kes mett teeb, see mett sööb!

Soojamees

Lugemata postitus Postitas Soojamees »

Paras koht, et tänada tsiklimeest, kes just TULE VILGUTAMISEGA mulle pühapäeva hommikul ringteel enne Jürit ,,fööniga põõsakükitajast,, märku andis :-)

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

kui sa oled söitnud 5 km 30 alas 30kmh ja siis on järsk mägi ning sa annad veidi hoogu, et kergemini üles läheb su ennesöjaaegne masin . mitte ei kooleks keset mäge ära . j asamal ajal on kogu aeg su seljataga politsei . kes mäe keskel möödab kiiruseks 54 +-3 j avötab sul load ära .
siis sry vaan, et köik ei ole sellised mehed nagu PIKK vaid HALISEVAD siin .


märkuandmisest ----- on vöimalik ka tuled kustutada j auuesti pölema panna . siis saab kindlasti aru mis toimub . olen kohanud märgu andmist - rusikaga vastu kiivrit toksimine .
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

K2bi, selleks ongi osadele ratastele peeglid külge installeeritud :lol: , et oleks näha, mis su seljataga toimub. Sinu "ennesöjaaegne" kivipurustaja peaks igast n.ö. künkast ilma lisagaasita ennast üles vedama. Tulede hetkeline ära kustutamine võis tähendada, et su seasilm ei olnud põlema pandud ja vastu kiivrit taoti tõenäoliselt sellepärast, et sa rehvi säästmise eesmärgil teeservalt lisa otsides inimesi (möödasõitvaid rattureid) kruusaga pildunud olid :twisted:
Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

Bick, küsimus ei ole selles kumma kell õiget aega näitas. IMHO ei ole Eestis kohustust mingit übertäpset kella omada ja seda iga hommik Moskva signaalide järgi õigeks keerata. Küsimus on selles, et enamikes kohtades, kus politsei kiirust mõõdab, puudub igasugune seos liiklusohutuse parandamisega ja sellel konkreetsel juhul ka loogilise mõistusega.

Fleimi jätkuks: Jubedalt on hakanud üle viskama igalt pool sõna võtvad rahvamalevlased, kelle juttu järgi politsei koosneb ainult ilmeksimatutest ja aatelistest tegelastest. Newsflash, ei koosne. Kohtusse pöördumise soovitus on selline standardne solvang, tead sama hästi kui mina, et sellist vaidlust on a) võimatu võita kahe politseiniku vastu ja b) aja- ja närvikulu tuleb igal juhul suurem kui trahv. Mis puutub "halisemisse", siis soovitaks patrullist vabal ajal tutvuda sõnaraamatuga ja selle sõna tähendus endale selgeks teha.
Aivar
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Aizar, sama siin... Hakkab üle viskama pidev jutt ebaõiglasest seadusesilmast ja kõike teadvatest liiklejatest. Sellepärast on seadused, et neid täita ja kui sulle meeldib kihutada ja LE-d rikkuda, siis anna minna. Asja õigsuse üle pole mõtet avalikult argumenteerida, nende asi on sulle selgeks teha, et oled eksinud ja sinu asi ära tõestada, et talitsesid õigesti. Kui sa ei suuda ennast maksma panna, siis millest me räägime, järelikult eksisid. Hiljem pole mõtet hakata rusikatega vehkima, kas oli 5 min üle või 5 puudu. Kas fooris põles tumekollane või helepunane foorituli. Ühtlasi võid pilgu peale heita A. Saareste mõistelisele sõnaraamatule, võib-olla saad aru, mida ma silmas pidasin.
Kes mett teeb, see mett sööb!

aikju

Lugemata postitus Postitas aikju »

Bick kirjutas:
Milleks on üldse vaja vilgutada ja märku anda muust, kui ohust teel. Selleks pole kindlasti korravalvur, kes su rahakoti kallale kipub, kui seda ise vabatahtlikult talle pakud... Sõitke lubatud piirkiiruse, ohutute sõiduvõtete ja kaine peaga ning pole vaja vilgutamist, käte/jalgadega vehkimist, ega muud võimlemist. Saate rahulikult oma kulgemisele keskenduda ja teele tõttavate karude, rebaste ja elevantide erinevatele manöövritele tähelepanu koondada.
eks liikle siis nii kuidas sa kirjeldad ja lase teistel oma rida ajada.. :lol:
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Omateda pole kedagi keelanud, aga noh aikju, kõik pole kaasa sündinud, kaasa arvatud see.
Kes mett teeb, see mett sööb!

aikju

Lugemata postitus Postitas aikju »

Bick kirjutas:
Omateda pole kedagi keelanud, aga noh aikju, kõik pole kaasa sündinud, kaasa arvatud see.
hea et ühise keele sel juhul leitsime...õigust räägid (w) :lol:
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

See küll offtopic, aga mulle on korduvalt vilgutatud ka teeserval vahtiva põdra korral, või kurvitaga seisva auto puhul.

Siis veel:
Politsei eesmärk on muuta liiklus turavlisemaks ja sujuvamaks, mitte ta eesmärk ei ole inimesi karistada. Katsuge seda mitte ära unustada.
Kui ma vilgutan vastutulevale sõidukile tuledega, et politsei teel, siis liikleb ta ilmselt natuke ettevaatlikumalt ja politsei on oma funktsiooni 100% täitnud.
Häda kipub aga olema meil IMHO just selles, et sageli ei jõua politsei sinna, kus oht realselt kõige suurem, vaid olude sunnil on seal, kus tulenevalt headest tee oludest ja seadustiku nüanssidest on NN kurjategijat e. liiklushuligaani tabamine kõige viljakam.
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi

Paralax
Postitusi: 124
Liitunud: 06 Okt 2004, 13:40
Asukoht: Tallinn,

Lugemata postitus Postitas Paralax »

Vilgutamisest.

Tegelikult ei olegi ju erilist tähtsust, kas vilgutatakse üks, kaks või kolm korda. Kui vilgutatakse, järelikult juhitakse millelegi tähelepanu. Hoiad silmad lahti ja kül sa aru saad, mida öelda taheti.
Täna näiteks vilgutas üks maanteel vastutulev jeep paaniliselt tuledega, no ma ei tea, ikka mingi 10 korda vist. Võtsin siis hoogu pisut maha ja hea oli, et seda tegin. Mõnisada meetrit edasi jalutas parasjagu pardiema koos nelja pojaga üle tee. Pidin päris kiiresti ratta praktiliselt seisma pidurdama. Oleks vist üsna mõtetu teha eraldi leppemärk näiteks pardi ja tema nelja poja kohta, kes teed ületavad või siis märk puuhalu kohta, mis teel lebab jne.

Ohutut kallutamist.
Kütus ja õlu ei ole kokkuhoidmiseks.
Kasutaja avatar

kahro
Postitusi: 111
Liitunud: 14 Mär 2004, 21:26
Tsikkel: XTZ750
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas kahro »

Muuseas pardimärk on Põltsamaal täitsa olemas :D

Imre
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Juun 2004, 09:33
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Imre »

Aizar kirjutas:
Mis puutub "halisemisse", siis soovitaks patrullist vabal ajal tutvuda sõnaraamatuga ja selle sõna tähendus endale selgeks teha....

Ja Aizar kirjutas:
Minu viimane politsei sponsoreerimine toimus 9:00-18:00 kehtivast 70 märgist 50 meetrit edasi, minu kella järgi 18:05 (spetsiifiliselt vaatasin), politseiniku kella järgi....


mis moodi see "spetsiifiliselt" vaatamine välja näeb? :roll:
tahtsid äkki öelda "spetsiaalselt" ?
Ma arvan et ka sina peaks võõrsõnade leksikoni endale hankima..
ei ole mõtet sõimata kui ka ise matsu ei jaga.

Imre

zp

Lugemata postitus Postitas zp »

huvitav kuidas seda teha hämaras ? tulin just sõitmast iga põõsa taga oli võmm aga ei osanud vastutulevaid rattureid kuidagi aidata ?:cry:

Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

pollarist teatamine

Lugemata postitus Postitas Sverre »

tulin just Euroopast tsiklimatkalt ja seal on selge käemärk välja kujunenud, kui poliis on teel ootamas. tavalise käeviipe asemel viibatakse siis käega ülalt alla, st tähendab, võta kiirust maha, ees mendid.
:)

slow down, dude, slow down.
head käemärkide kasutamist ja kiiret sõitu

Sve

polomark

Radarisse 140km/h: Tartu-Tallinn

Lugemata postitus Postitas polomark »

Sõitsin tartust tallinna poole oma Honda CBR1000F-ga , päike paistis keset päeva seniidist, tee oli peegelsile ja sirge 5km pikk. Kuidagi rusuv oli sõita 100-ga ja nii ma harrastasin seal korraks 160-ga paarutamist. Aga oh ebaõnne, äkki kargas põõrast välja sauaga miilits ja kutsus mu tee äärde peatuma, ma nägin neid radariga juba kaugelt ja sain hoo 140 peale pidurdada (100km/h alas) aga onu sai mu radarisse. Peatudes nägin kahte politsei tsiklit ja peagi küsiti kuhu kiirustame nüüd sellise hooga. Ma vastasin et jalgpalli võistlusele pean jõudma Suure Jaani (Viljandimaal) ja natuke läks kiirus üle. Trahv kirjutati päris soolane ja enne kui ära sõitsin siis naljatamisi ütles mulle veel , et vaata vahest spidomeetrit ka, muidu kohtume peagi uuesti.
Pärnu trassil olen siiamaani pääsenud trahvidest seetõttu, et vastu tulevad autod on vilgutanud tuledega. Seekord ei vilgutanud keegi.

Sellised lood siis juhtuvad kihutajatega.
Lisaks läksid juhiload 6 kuuks hoiule.

Ärge Tartu-Tallinna trassil kihutage, tihti mendid väljas, nii eravärvides tume vento, subarud ja menditsiklid.

Postikoer

Lugemata postitus Postitas Postikoer »

Ütleks, et ärge üldse kihutage. Mitte ainult Tallinn-Tartu maanteel.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”