Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Tere,

plaanis varsti piduritel klotsid vahetada ning koos sellega teeks ka veidi suurema puhastuse/määrimise. Millega soovitate piduri kolbe määrida, et need sujuvalt liiguksid?

terv
Kris.



Riding with a King!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Oled sa kindel, et kolbe määritakse millegagi? Neid määrib vast ikka pidurivedelik.
Ainuke, mis millegagi ära määritakse on klotsi tagakülg vasemäärdega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Absoluutselt kindel. Sama kindel kui see koolkond, kelle jaoks on piisav määre pidurivedelik :-).

terv
kris.

Riding with a King!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kris. kirjutas:

Absoluutselt kindel. Sama kindel kui see koolkond, kelle jaoks on piisav määre pidurivedelik :-).

terv
kris.

Würthi valikus on igatahes olemas

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

kris. kirjutas:

Absoluutselt kindel. Sama kindel kui see koolkond, kelle jaoks on piisav määre pidurivedelik :-).

terv
kris.

Tere,

suvalisest autokaupade poest peaks saada olema. Esineb väga palju erinevaid tootjaid aga põhi mõte on asjal sama - peab olema kuumakindel määre, et ei hakkaks jooksma ja põlema ei läheks.
Määrida tuleb kõiki osiseid, mis omavahel liiguvad VA friktsioonpinnad.
Üks näide on siin.
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ol ... slide-170g

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas AVarik »

Red Rubber Grease'i kasutasin oma GSF 1200 pidurite uuesti ehitamisel. Seda pannakse tihenditele, et need kauem elastsed oleksid. Seda raske leida Tallinnas.
Viska PS kui tahad laenata, mul 500g potsik seda garaazis ja ühele ehitusele läheb näputäis ainult.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas:

Oled sa kindel, et kolbe määritakse millegagi? Neid määrib vast ikka pidurivedelik.
Ainuke, mis millegagi ära määritakse on klotsi tagakülg vasemäärdega.

Tegelikult võiks õrnalt määrida ikka klotside ja supporti puutekoht. Klots kolvi suhtes ei liigu, tagakülge pole mõtet määrida.
See võiks sobida: http://pood.automaailm.ee/est/autokauba ... uctID=3154
Ma ise ei ole mitte kunagi kolbi sadula sees määrinud ja mul ei ole eriti usku sellesse :) aga kolvi tihendist väljapoole jääv osa (ei puutu kokku pidurivedelikuga) peaks piinlikult puhtaks küll tegema ja kui on ette nähtud tolmukate, siis selle tagasipanek on kindlasti vajalik.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas joel »

Ma olen kasutanud (autodel) Würthi pidurivaseliini ja tundub päris hea asi olevat. Määrdega koonerdanud ei ole ja eriti paksult olen seda pannud nii kolvi kui sadula poole tolmukatte soonde. Muidu ronib sealt vahelt ikka niiskus sisse ning ajab kolvi ja silindri rooste. Täiesti tavaline kolvi kinni jäämise põhjus on, et tolmukatte soon korrodeerub ära ja "pundub" üles ning kiilub tolmukattega kolvi kinni. Ning nagu Maaks ütles, teine pidurite pealejäämise põhjus on klotside suportisse kinni roostetamine. Klots peab supportis pigem loksuma kui tihedalt käima ja kokkupuutepinnad võib tõesti määrde või kasvõi vana õliga kokku teha. Klotsi tagakülje määrimise mõte on, et võib aidata pidurite kriuksumise vastu. Ostsin kunagi prooviks lausa spetsiaalset Motipi kriuksumisevastast aerosooli, aga see oli küll maha visatud raha ja kasu polnud temast midagi (või kui, siis marginaalselt).

Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Snowhite kirjutas:

Tere,
suvalisest autokaupade poest peaks saada olema. Esineb väga palju erinevaid tootjaid aga põhi mõte on asjal sama - peab olema kuumakindel määre, et ei hakkaks jooksma ja põlema ei läheks.
Määrida tuleb kõiki osiseid, mis omavahel liiguvad VA friktsioonpinnad.
Üks näide on siin.
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ol ... slide-170g

Selle näite juhendis pakutud kasutuskohtadesse olen pannud vasemääret. Kolbe seal ei mainita ... aga ilmselt sobiks ka sinna?
Foorumiväliselt soovitati veel tehnilist vaseliini ...

terv
Kris.

Riding with a King!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ma seda silikoonmääret kolvil küll ei kasutaks.


ummip
Postitusi: 161
Liitunud: 09 Sept 2008, 00:39
Tsikkel: honda cbr900rr suzuki gsf600
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas ummip »

joel kirjutas:

Ma olen kasutanud (autodel) Würthi pidurivaseliini ja tundub päris hea asi olevat. Määrdega koonerdanud ei ole ja eriti paksult olen seda pannud nii kolvi kui sadula poole tolmukatte soonde. Muidu ronib sealt vahelt ikka niiskus sisse ning ajab kolvi ja silindri rooste. Täiesti tavaline kolvi kinni jäämise põhjus on, et tolmukatte soon korrodeerub ära ja "pundub" üles ning kiilub tolmukattega kolvi kinni. Ning nagu Maaks ütles, teine pidurite pealejäämise põhjus on klotside suportisse kinni roostetamine. Klots peab supportis pigem loksuma kui tihedalt käima ja kokkupuutepinnad võib tõesti määrde või kasvõi vana õliga kokku teha. Klotsi tagakülje määrimise mõte on, et võib aidata pidurite kriuksumise vastu. Ostsin kunagi prooviks lausa spetsiaalset Motipi kriuksumisevastast aerosooli, aga see oli küll maha visatud raha ja kasu polnud temast midagi (või kui, siis marginaalselt).

See on peaaegu õige jutt. Kolbe ja sadula liugpindasid tuleb määrida pidurivaseliiniga , sisuliselt ei ole see muud kui tehniline vaseliin,muud ei tohiks sinna panna kuna muud määrded venitavad kummitihendid välja. Klotside otsmised hõõrdpinnad ja tagumine külg määrida keraamilise määrdega.Seda viimast siis ainult autode puhul, ratastel hoiaksin need kohad pigem korralikult puhtad. Põhjus siis, et määrdesele pinnale koguneb paratamatult tolmu ja sodi ning ratta puhul see pole ilus

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

ma seda silikoonmääret kolvil küll ei kasutaks.

Ma ka kolvil kohe kindlasti ei kasutaks.See määre on kindlasti supporti muude liikuvate osade määrimiseks.Mina olen ka vaseliini(kasutan VOLVO veokatele mõeldut,aga seda on kindlasti ka muu nime all olemas)kasutanud.
Peale kõige muu teen klotsid ja suportid omavahel nö parajaks.Olen isegi uute klotside peal relakat kasutanud,et klotsi liikumine supporti sees vaba oleks.Sinna võib küll mingit määret panna,aga seal ei seisa üle paari nädala midagi.Kui klots ei ole seal sees tihkelt, ei roosteta või ei jää ta mustusest sinna kinni.Kui klots korralikult liigub ei jää ka supporti kolvid nii kergelt kinni.Paras vahe on mõlemalt poolt umbes 1-2mm.Mingit kolinat või midagi sarnast see lõtk ei tee.Peale seda ,kui olen nii teinud,ei ole ma supporti kolbide kinnijäämist täheldanud.Ka pidurdamine on pehmem ja samas ka vajadusel äkilisem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1272
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas isakene »

Pneumosilindreid, liugpindu ja muud säärast tööstuslikku mudru määrin PTFE- ehk teflonmäärdega. Poolt ja vastu pidurisilindrites kasutamisele?

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

isakene kirjutas:

Pneumosilindreid, liugpindu ja muud säärast tööstuslikku mudru määrin PTFE- ehk teflonmäärdega. Poolt ja vastu pidurisilindrites kasutamisele?

Võttes seda, et teflon, kui selline juba ligi 260 kraadi juures sulab ja laguneb algosadeks, siis kas ta on nii mõistlik määre.
Silindrite sees ja seal kus kummipinnad ligi - seal muidugi temperatuur ei tõuse nii kõrgeks. Kas ptfe just nii hea on sinna sisse - üldjuhul kasutatakse silikooni baasil tehtuid ikka pidurites. Sarnaselt amordi määretele phmt.
Interneedus annab mõne tuntuma tootja määrdekatele sellised numbrid.
Maximum Working Temperature (°F): 600
Minimum Working Temperature (°F): -40

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Olen kolbe ja tihendeid kergelt Krytoxiga (PTFE määre) määrinud, kuid selleks antud määret hankida ei ole kindlasti mõtet. Mul on ammust ajast 500g totsik. Midagi halba pole täheldanud. Määre on üks inertsemaid mida võib leida, kasutatakse näiteks laborites agressiivsetes keskkondades vaakumtehnika tihendamiseks. Võib kummi ja plastikut ilma muret tundmata määrida. Silikoonipõhiste määretega on ju see mure, et silikoonkummi määrida ei või. Tont teab mis kummist piduri õli- ja tolmutihendid on.. Peamine miks remondijuhendites ainult pidurivedelikku mainitakse on see, et keegi ei kasutaks vahendeid, mis tihendi "paistetama" või hullemal juhul suisa lagunema paneb. Mulle on selline mulje jäänud. Punane "red rubber" määre peaks olema taimse õli (kastoorõli) baasil tehtud e. ei põhjusta probleeme nii tavalise kui silikoonkummiga? Würthi pidurivaseliin tundub ka kindel valik.

--
Vallo


viidikas1
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Nov 2012, 09:42
Tsikkel: Riga 22, Voshod 3M, CBR600f

Re: Pidurikolbide määre - milline ja kes müüb?

Lugemata postitus Postitas viidikas1 »

Tere.
Kolbidele ja teistele pidurisüsteemi liikuvatele detailidele, mis ka kummiosadega kokku puutub on auto juures parim jah Würthi pidurivaseliin. Eks tsiklitel ju materialid ja tegu samad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”