Igamehe töökoda

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turumajandus - kuniks kliente jagub 45€-se tunnihinnaga, ei ole mitte mingit mõtet teha tööd 35€-se tunnihinnaga.
Ettevõtja seisukohalt see 45€ (või misiganes number) ei pea katma 1-s tunnis tehtavaid kulutusi vaid kuu (või aasta) lõikes summaarselt müük peab katma kõik kulud.



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

ranel kirjutas: 27 Aug 2020, 21:29

Kus see 20eur/h asjalik töökoda siiski on?

https://pitstart.ee/et/#modal-gmap

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

flake kirjutas: 28 Aug 2020, 10:29
ranel kirjutas: 27 Aug 2020, 21:29

Kus see 20eur/h asjalik töökoda siiski on?

https://pitstart.ee/et/#modal-gmap

(togi) juba ndl vahetus?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas ranel »

flake kirjutas: 28 Aug 2020, 10:29
ranel kirjutas: 27 Aug 2020, 21:29

Kus see 20eur/h asjalik töökoda siiski on?

https://pitstart.ee/et/#modal-gmap

No ei ole ju. Enne siin käidi välja, et koos töömehega saab 20 eur/h.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

noh ma arvan, et mingi sõbrapoisiga saab õhtul õlle kõrvale sellise hinnaga pidurid tehtud
ja võib juhtuda, et kavastu ja vasknarva vahele jääb ka mõni karakati ehitaja, kellega saab sellise hinnaga kaubale.

Päälinnas pesupoisist suutlikumat tegelast sellise hinnaga kindlasti ei leia.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Madlobster kirjutas: 28 Aug 2020, 11:12

Päälinnas pesupoisist suutlikumat tegelast sellise hinnaga kindlasti ei leia.

Kui otse ja sulas maksad, siis vast ikka leiab. Ametlikult ja tšekiga ilmselt küll ei saa.

Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas speedvana »

Mõtetu kiun, kellel huvi las proovib, saab "püksi" enam ei lähe

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tito kirjutas: 27 Aug 2020, 21:44

Mul on 2002 aasta pann ja käin ainult esinduses 😁

Ma käisin 1998a omaga ka kun i2015, siis läks müüki. Nüüd uuega käin jälle :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kui tööriistad on kohapeal olemas, siis nii mõnegi asja tegemiseks on see täits adekvaatne hind. On palju masinaid, milledel on mingiteks töödeks ettenähtud suht pikk aeg, reaalne on ära teha umbes poolega sellest, näiteks sidurivahetus autol x, 4h, teed 2x kiiremini ise ja jätad töömehele raha loopimata, töökodades kirjutatakse ilmselt enamuses see töö 4 tundi kirja, kuigi teevad reaalselt 2, ülejäänud aja suitsetavad/kohvitavad.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no suht huviga vahiks kuda mingi dude autol siduri 2h ära vahetab.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mossel vahetati alla poole tunni aga seal oli mitu säga ja auto keerati külili.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas will111 »

Madlobster...igasuguste remonttööde tegemise juures juures loeb peamiselt 3 asja. 1) kas on kohe võtta ja olemas KÕIK vajalikud tööriistad, et konkreetne töö oleks võimalik ära teha kõige optimaalsema ajaga 2) kui pädev ja kogenud on tegija. on väga meeletu vahe, kas sidurit hakkab vahetama mingi jorsik, kes pole kunagi mutrivõtit näinud ja auto alla näinud...või keegi, kes on seda konkreetset sidurit juba 5 korda vahetanud 3) kuivõrd palju on mõelnud või ei ole mõelnud aparaadi tootja ja disainer selle peale, et remonttööd x oleks enamvähem inimlik teha.

kui 1 on check, 2 on check ja 3 on vähemalt enamvähem check siis pole mitte midagi müstilist selles, et sidur vahetatakse ära 2 tunniga.

vaata, mida teevad vormelitiimide mehaanikud boksipeatuse ajal. nüüd mine teha sama, mõne neist asemel. mis sa arvad mitu korda aeglasem sa umbes oleksid?!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Ain »

Äge arutelu!
14,99€, mosse siduri vahetus alla poole tunni ja vormelitiimide mehannid..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 30 Aug 2020, 22:07

Madlobster...igasuguste remonttööde tegemise juures juures loeb peamiselt 3 asja. 1) kas on kohe võtta ja olemas KÕIK vajalikud tööriistad, et konkreetne töö oleks võimalik ära teha kõige optimaalsema ajaga 2) kui pädev ja kogenud on tegija. on väga meeletu vahe, kas sidurit hakkab vahetama mingi jorsik, kes pole kunagi mutrivõtit näinud ja auto alla näinud...või keegi, kes on seda konkreetset sidurit juba 5 korda vahetanud 3) kuivõrd palju on mõelnud või ei ole mõelnud aparaadi tootja ja disainer selle peale, et remonttööd x oleks enamvähem inimlik teha.

kui 1 on check, 2 on check ja 3 on vähemalt enamvähem check siis pole mitte midagi müstilist selles, et sidur vahetatakse ära 2 tunniga.

vaata, mida teevad vormelitiimide mehaanikud boksipeatuse ajal. nüüd mine teha sama, mõne neist asemel. mis sa arvad mitu korda aeglasem sa umbes oleksid?!

Will ma usun, et sinu suutlikuse juures pole probleem ka pooletise tunniga.

Tegelikult ma rääkisin tavalistest autodest ja tavalistest inimestest, kes tahaksid oma hallmetallikdiisli "silitamise" pealt tiba seibi säästa, mitte eluaegsest sapakasõitjas, kes seda tööd teinud umbestäpselt enamvähem 17x (pooled poldid on sisse keeramata jäetud, et aega vähem kuluks, kast on kerge nii, et veidi jõuputru tarbinuna tõstad käsitsi otsa) veel vähem F1 tiimist, kes willi juhendamise saatel kambaga oma maclareni kallale tormavad.

Seega pean no nii enamvähemgi tänapäevase normaalse auto sidurivahetust peremeesüloõemeesõismäelt poolt kahe tunniga suht ulmeliseks ürituseks

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas ranel »

Naljakas. Ma olen neid sidurivahetusi näinud küll ja kipuvad pigem paaripäevased olema. Mõnel juhul lõppeb asi juba päris töökojas või abilise otsimisega :D

Rendin mootoritõstukit vahel ka. Suur enamus, et üheks päevaks võtaks. Mõni üksik saab ühe päevaga töö tehtud :D mõni laenab lausa mitu nädalavahetust jutti :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas morse »

Madlobster kirjutas: 31 Aug 2020, 19:45

mitte eluaegsest sapakasõitjas, kes seda tööd teinud umbestäpselt enamvähem 17x (pooled poldid on sisse keeramata jäetud, et aega vähem kuluks, kast on kerge nii, et veidi jõuputru tarbinuna tõstad käsitsi otsa)

Kuule, sapakal lased poldid lahti ja tõstad kere maha, nii et kast koos motoga jääb põrandale, mitte vastupidi :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas: 31 Aug 2020, 22:01

Naljakas. Ma olen neid sidurivahetusi näinud küll ja kipuvad pigem paaripäevased olema. Mõnel juhul lõppeb asi juba päris töökojas või abilise otsimisega :D

Rendin mootoritõstukit vahel ka. Suur enamus, et üheks päevaks võtaks. Mõni üksik saab ühe päevaga töö tehtud :D mõni laenab lausa mitu nädalavahetust jutti :D

Maarajoonides on tavaline korraldada sidurivahetuseks talgud. Varud piisavalt janu kustutavat vedelikku, kindlasti ka sakummi või lausa shaslõkki ning kutsud tarkade klubi ümberkaudsetest garaazikoperatiividest kohale, et töö ikka kiirelt ja libedalt läheks. Loomulikult ei asuta asja kallale kuiva suu ja tühja kõhuga, seega kõigepealt tuleb uue siduri liigud teha ja nii see sidurivahetus festivaliks kujunebki ning meistrite ehk tarkade klubi roteerub.
Traditsioone tuleb ikka elus hoida ja säilitada :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Te räägite siin 2h siduri teemast,mul läks tsikli lenksuvahetusega just äsja ligi kuu. No vahepeal polnud aega,aga see ei loe. Sama võib ka hallmetalliku siduriga juhtuda,et vahepeal peab muud tegema.Näiteks kui naisega ei ole eriarvamusi ehk naisel on arvamus ja mees ona samal arvamusel. :D
Kui ,aga nüüd reaalselt rääkida,siis esiveolise siduri vahetust ei hakka need hallmetalliku mehed õismäelt üldjuhul ise tegema. Nende jaoks on see juba suht müstiline auto osadeks võtmine. Mossed ja Žigullid olid ikka lihtsad võrreldes esiveoliste autodega. 2h tundi läheb neil üksi mõttetööks tööriistade auto juurde asetamiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul neljaveoline (4wd) ja põikiasetusega mootor - mingi aeg lähitulevikus tuleks sidur ümber vahetada (päriselt kah!). Millega peaks siis arvestama, peale suure õllekulu? Tööriistade tassimiseks on 1 eraldi mees olemas :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 01 Sept 2020, 13:48

2h tundi läheb neil üksi mõttetööks tööriistade auto juurde asetamiseks.

2h nad imestavad miks see auto emane on ehk gardaan (õige on kardaan*) {Motobot tegi} puudub. Zigulli ja Mossega pole enne sellist jama näinud.
:mrgreen:

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lugesin siin just ühe Pärnu remondikoha kohta kuulutust, kus hinnaks mainitud 15 eur/h.
Ise olen käinud seal seni vaid rehve vahetamas autol, 15" plekkvelgedega läks 15 eur.
Eks näeb kui kaua hinnad sellised on. :roll:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Igamehe töökoda

Lugemata postitus Postitas will111 »

Noh, kaua või mitte kaua, ega sel pole niiväga suurt tähtsust...sest kes see ütleb, et igamees pikalt 15'ka eest oma auto üles tõsta saab :D

Aga mis puudutab siduri vahetust siis irooniline lugu sellega. Käisin just mõni päev tagasi tuttava töökojas uurimas kuidas koroona ajal pusness läheb ja uurisin, et millal tõstukit saan kasutada. Käsile oli parasjagu võetud ühe masina siduri vahetus :D Auto oli, tõsi küll küll selleks hetkeks tõstuki peal aga õlled olid meestel veel avamata ja tööriistu polnud ka üle linna kokku tassitud. Panin siis stopperi käima...kinni panna ei saanud sest pidin vahepeal ise minekut tegema aga umbes 2.5h pärast kui tagasi tulin, oli see sidur igatahes vahetatud. Seda ei oska öelda kui palju sinna sisse kuulus suitsu tegemist või õlle tarbimist. Kuradi karm värk ikka

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”