Honda Transalp 1992 ranel

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 124 korda

Re: Honda Transalp 1992 ranel

Lugemata postitus Postitas ranel » 21 Juul 2018, 20:04

Täna sai kätte võetud ja lõpuks põhjakaitse jaoks raam ära lapitud. Kuna seda oli juba korduvalt lapitud varasemate omanike poolt ja iga kord oli see ka kaotanud mõned millimeetrid, siis sai ühtlasi natuke pikemaks keevitatud, et väga pingesse ei jääks.

Pilt

Teine asi. Kuna põhjakaitse raam sai korda tehtud, siis nüüd üle pika aja on rattal taas olemas ka põhjakaitse.

Mai algusest saati sai silma peal hoitud, et äkki kusagilt saaks Africa Twini RD04 paagi ehk siis 24l paagi. Ebays ükspäev hakkaski lõpuks mõistliku hinnaga silma ja ära tellitud saigi. Kuigi Prantsusmaalt tuli pakk alates ostust 30 päeva :wack: , tundub paak siiski aus olevat.

Kuna veel on plaanis kukkumisraamid valmis teha, siis sai ka paak juba eelnevalt paika pandud, et hiljem mingit errorit ei tuleks. Küll aga ilmselt see hooaeg uut paaki kasutama ei jõua, kuna kraanid on obsolete ja ega anduredki väga ei liigu. Küll aga keerme mõõtmise järgi võiks alpi kraani sinna istuda, mis teeks elu kergemaks, aga ega sedagi kraani enam letikaubana saada pole. Ühtlasi kel vedeleb selliseid detaile, võib teada anda.

Pilt

Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel

Lugemata postitus Postitas ranel » 29 Juul 2018, 22:51

Vahepeal jälle Alpi kallal edasi nokitsenud. Twini paagile sai hiinast kraanid ära tellitud 5 eur/tk. Kraanide keere on M18 ja samm 1,0.
Kütusetasemeandurid on M18 ja samm 1,5.

Millalgi nägin siin foorumis nn püsikiiruse hoidjate teemat. Sai siis hea õnne peale ära ostetud ja ega päris nii universiaalne ikka pole.
Pilt

Kuna kohvriraamide tegemisega sai suht siiber, siis kukkumisraamid sai tellitud sellisest firmast nagu Heed.
Päris tummised tükid, aga sobivus päris hea pole. Tuleb auk täis keevitada ja õigesse kohta uus auk puurida. Teine pool istus enamvähem külge.

Pilt

Küll aga muidu päris mõnusad näevad küljes välja.
Pilt
Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel

Lugemata postitus Postitas ranel » 18 Sept 2018, 18:40

Vahepeal sai siis natuke pikem reis tehtud ~6000km. Selle maa peale läks 3.5l õli ehk siis 600ml 1000km kohta. Venemaal sai iga tankimine veerand normi valada max normi peale, keskmine liikumise kiirus 105-115km/h kanti. Kütusekulu 5.5-7l/100-le vahemikus. Norras sai iga kahe-kolme tankimise tagant seda teha, keskmine kiirus 60-70km/h. Kütusekulu 4.2-5.4l/100-le vahemikus.

Tehnika pidas hästi vastu ja seekord mul tehnikaga suht sekeldusi polnud. Küll aga sain Venemaal korduvalt tanklast solkkütet.
Tegemist on uute kanistritega, mis sai spetsiaalselt enne reisi muretsetud, pestud korduvalt ja kuivatatud. Ehk siis enne reisi olid puhtad.
Küll aga peale Venemaal tankimisi on sellised ollused põhjas. Tegemist on kahest erinevast tanklast tangitud kütusega oktaanarvuga 92.
Muidu polekski hakkand uurima, et mis teema on, aga vahepeal mõnde tankimist ratas hakkas kakkuma ja käitus hoopis teistmoodi. Kuna ma olin kanistritesse ka tankinud, siis sai uuritud, mis äkki silmaga midagi nähtavat ja oh üllatust.

Esimene kord Murmanskis uurides, et miks juba peale 150km sõitmist mu ratas kakkuma hakkas. Kui paak täis panna, siis enam ei kakkunud.
Pilt

Teine kord vaatasin teist kankut niisama huvist, et mis seal on ja oh üllatust. Mingi sodi ka veel.
Pilt

Rootsis Stockholmi külje all jäin ka korra tee peale just sel põhjusel, et ratas ei saanud enam viimased 4l paagist kätte. Kütust peale valades töötas kõik kenasti. Paaki ma pole veel lahti võtnud, kuna reisil polnud erilist isu töötavat asja lammutama hakata, aga talvel tuleb küll tõsisem inspektsioon teha. Lisaks kütusefilter tuleb kindlasti paagist välja saada, et vajadusel lihtne puhastada oleks. Kuna nagunii plaanis bensupump juurde panna, siis tahaks mõne auto bensufiltri panna, mis filtreeriks natuke paremini sodi välja. Küll aga oli mul nagunii filtriga kütusekraan ennetavalt kaasa võetud, sest ka eelmine aasta saime tanklas solki ja talvel puhastades sain ma mingit metallipuru kätte.

Reisil aga tundsin tõsiselt puudust seadmest, mis näitaks, kus ma hetkel olen ja üldse, mis mu ümber on lisaks sellele, mis näha on. Algselt oli mul jalgratta telefonihoidik rattal. Siledal maanteel töötas hästi, aga auklikumal teel hakkas telefon seal sõitma. Lisaks ei saanud seda vihmaga kasutada. Hiinakas telefonikate oli tulemus, et kile all oli niiskus sees, mistõttu selle kasutamisest ma loobusin. Kuna mul oli varasemalt autogps olemas, siis sai autogepsu hoidik aretatud ratta külje ja munakas ohtralt liimi täis valatud. Vibratsioon aga raputas lõpuks siiski lahti ära. Niisiis reisil navigeerisime sõbra gepsu järgi. Kuna selle nikerdamise peale olin nagunii palju aega ja vaeva ära raisanud, siis otsustasin peale reisi minna paljude poolt läbi proovitud lahenduse suunas ja võtsin päris motogepsu ligi. Siiamaani väga rahul selle otsusega. Lihtsalt navigeerib.
Pilt

Kuna TransAlpi selle aasta hooaeg hakkab varsti lõpupoole saama, siis sai ära tellitud ka varakult varuosad talviseks nokitsemiseks. Kuna mootorit kokku pannes oli kiireks läinud ja aega polnud uusi nukakette oodata ja mootorit taas lahti lammutada, siis nüüd tuleb see tee ette võtta. Seekord siiski ma olen laisk ja lasen selle töö ära teha neil, kes igapäevaselt sellega tegelevad. Kui lumi maha tuleb, siis võtab mootori maha ja viib tegemisse. Muus osas lenksu laager hakkab ära väsima ning igaks juhuks juba kui nagunii plaanis amordi õli ära vahetada, siis uued simmerid ka panna. Ehk lühidalt, üritaks oma hooldused see aasta õigeks ajaks ajastada.
Pilt

Kui aega saab, siis endiselt plaan ka Africa Twini paak peale aretada, et saaks raskust ettepoole ja range suuremaks. Kuna tulevikus tahaks ka lõuna poole vaadata, siis ühe kanku koha tahaks reseveerida puhtale joogiveele ära. Hetkel see aga seisab, kuna tellisin vale pumba, mis pole karpadele mõeldud ja annab liiga suurt survet peale.

mellpoiss
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas mellpoiss » 18 Sept 2018, 21:53

Kas õlikulu liikumiskiirusest ei sõltu?
Meil siin kahe vanema Alpiga just selline mulje jäänud, et kui "kupatada" siis ikka kulub aga 80-90ga kulgedes sisuliselt ei kulugi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel

Lugemata postitus Postitas ranel » 18 Sept 2018, 22:10

mellpoiss kirjutas:Kas õlikulu liikumiskiirusest ei sõltu?
Meil siin kahe vanema Alpiga just selline mulje jäänud, et kui "kupatada" siis ikka kulub aga 80-90ga kulgedes sisuliselt ei kulugi.
Täpselt nii ongi. Kupatades on õlikulu umbes 3x suurem, kui vaikselt töristades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 764 korda
Tänatud: 157 korda

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 19 Sept 2018, 09:07

ranel kirjutas:Vahepeal sai siis natuke pikem reis tehtud ~6000km. Selle maa peale läks 3.5l õli ehk siis 600ml 1000km kohta. Venemaal sai iga tankimine veerand normi valada max normi peale, keskmine liikumise kiirus 105-115km/h kanti.
Ei ole TA-ga kunagi lähemalt kokku puutunud,aga mul on siiani kogemused näidanud,et kui MAX õlitasemele lisaks või isegi pidevalt MAX taset sees hoida, on õlikulu kohe suurem ja seda erinevatel mootoritel.Ehk siis üle MAX normi valatu kaob päris kiirelt ja MAX ja 1/2 vahe ka kiiremini kui MIN ja 1/2 vahe. Paljudel mootoritel on soovituslik valada sisse natuke üle 1/2 normi. Ei väida,et see sinu ratta puhul ka nii on,aga kui siin kohapeal sõites proovida,et äkki siis on ka vahe sees?
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Tsikkel: r1100gs,lc4,cm200t,cx500
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Lugemata postitus Postitas Dusterx » 19 Sept 2018, 09:10

Minu albil määras õliõgimist ainult see, kui kõrgetel pööretel pidevalt lasta, 120km/h ja 6000rpm hävitas üle 1l/1000, rahulikult tripil oli ca 3000km peale liiter. See kõik muutus olematuks peale mootori kapitaalremonti. Sissevalatud õlitase, kui max'i ei ületanud, määras ainult pealevalamise sageduse.

Vasta

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”