kasko mootorrattale

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Teema algataja
rainz66
Postitusi: 60
Liitunud: 28 Veebr 2013, 23:10
Tsikkel: tdm900
Asukoht: Harjumaa

kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas rainz66 »

Tere,kas on teie arvates vajadust või põhjust? Kas teist foorumlastest keegi seda ka oma kaherattalisele teeb või on teinud?

Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas kaoz »

http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=8 ... ko#p666431

Minul igatahes tehtud. Eks ise pead teadma, kas on vajadust või mitte!

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind
Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Pan »

Kindlasti oleks nii vajadust kui ka põhjust aga kui veidi hindasid uurisin siis tahtmine kadus küll ära. Kui tegemist on mõne R tüüpi rattaga siis on odavam iga kahe aasta tagant see puruks sõita või lasta ära varastada. Chopperite ja endurokatega vähe teine teema. Hinnad on veidi mõistlikumad aga olulise osa bensurahast pead iga kuu ikkagi ohverdama :wack:

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui jutt on Liisingust, siis enamus neist nõuab kasko olemasolu. Muudel juhtudel oleks ju tore aga kulu sellele on üsna märkimisväärne.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
rainz66
Postitusi: 60
Liitunud: 28 Veebr 2013, 23:10
Tsikkel: tdm900
Asukoht: Harjumaa

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas rainz66 »

tdm 900-le pakkus IF 37 raha kuu!!! No ei kisu seda rahhi välja käima,samas kui põõsasse sõitta siis oleks kasko ilgelt hea küll....

Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas kaoz »

Küsi http://pzu.ee/

Et ise otsusele jõuda, kas võtta enda jaoks tundmatu PZU või teada IF (kus liikluskindlustused) tegin järgneva kalkuleeringu (ümardatult):
IF: aastamaks 400€, omavastutus 400€ = 800€
PZU: aastamaks 200€, omavastutus 600€ = 800€
Omavastutus on välja toodud, et tekiks parem võrdlus, kui peaks midagi juhtuma. Et neid pakkumisi võrrelda liitsin summad (kuidagi peab ju võrdlus tekkima). Kahe pakkumise vahel oli 3 senti - minule tehtud pakkumistes :D
Analüüs
Midagi juhtub: maksan aasta ja üks nn halb olukord ka aasta - kokku kulu 800€ (crash)
Midagi ei juhtu: IF 400€, PZU 200€ aasta - tehke oma järeldus (togi)

NB! PZU puhul kohustuslik alarm, IF ütles, et neil piisab alarmiga pidurikettalukust.

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind
Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Pan »

kaoz kirjutas:

Küsi http://pzu.ee/

Analüüs
Midagi juhtub: maksan aasta ja üks nn halb olukord ka aasta - kokku kulu 800€ (crash)
Midagi ei juhtu: IF 400€, PZU 200€ aasta - tehke oma järeldus (togi)

Kolmas variant veel: Paned külje maha ja kraabid veidi rauda või plastikuid. Kahju 300€. Maksad küll kindlustust aga remont läheb ikka täielikult sinu kuludega. See kõlab minu arvates kuidagi eriti jaburalt :wack:

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas kaoz »

Pan kirjutas:
kaoz kirjutas:

Küsi http://pzu.ee/
Analüüs
Midagi juhtub: maksan aasta ja üks nn halb olukord ka aasta - kokku kulu 800€ (crash)
Midagi ei juhtu: IF 400€, PZU 200€ aasta - tehke oma järeldus (togi)

Kolmas variant veel: Paned külje maha ja kraabid veidi rauda või plastikuid. Kahju 300€. Maksad küll kindlustust aga remont läheb ikka täielikult sinu kuludega. See kõlab minu arvates kuidagi eriti jaburalt :wack:

Õigus, kuid nii võib lõputult arutlema jäädagi. Peale õnnetuste on ka muud kaitsed, mida kasko pakub ja eks igaüks ise teab, kas tahab ja tasub sinna investeerida või mitte.

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Macintosh kirjutas:

Kui jutt on Liisingust, siis enamus neist nõuab kasko olemasolu. Muudel juhtudel oleks ju tore aga kulu sellele on üsna märkimisväärne.

Kui mul viimati tsikkel liisingus oli umbes aastat viis tagasi, siis oli igatahes kasko vabatahtlik. Kas nüüd on poliitika muutunud? Kui mina need aastad kokku löön, mis ma olen ilma hakkama saanud, siis praeguseks võiksin poest minna selle raha eest päris uue ratta osta. Kusjuures ükski liisingupakkuja eriti agaralt kaskot küll ei soovitanud. Pigem oli suhtumine selline, et kui see kohustuslik oleks, siis ei ostetaks ühtegi tsiklit.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Pan kirjutas:
kaoz kirjutas:

Küsi http://pzu.ee/

Analüüs
Midagi juhtub: maksan aasta ja üks nn halb olukord ka aasta - kokku kulu 800€ (crash)
Midagi ei juhtu: IF 400€, PZU 200€ aasta - tehke oma järeldus (togi)

Kolmas variant veel: Paned külje maha ja kraabid veidi rauda või plastikuid. Kahju 300€. Maksad küll kindlustust aga remont läheb ikka täielikult sinu kuludega. See kõlab minu arvates kuidagi eriti jaburalt :wack:

Sinuga nõus 100%.Nii kaua, kui omavastutus on nii kõrge,siis pole mingit pointi seda kaskot teha.Mul naise autol oli ka aastaid kasko peal(ei ole liisingus),aga kuna ta sõidab nii vähe ja kaks kõksu mida teinud on, pole ka esinduse hindadega, omavatutuse piiri ületanud,siis panin lihtsalt kinni selle kasko.Nüüd peale seda tagurdas stangel tüki välja ja rem jälle umbes 150(ehk sama ,mis oli omavastutus.Mul jälle aastas kokku hoitud 300 millegagi ehk 150-ga plussis. :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Krt see naisele auto usaldamine on kallis lõbu ikka :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bastard kirjutas:

Krt see naisele auto usaldamine on kallis lõbu ikka :D

Mis teha,naine ka kallis :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Arvutasin If-i lehel kasko makset ja sain kawa Z750 2007 aasta puhul kuumakseks 140 eurot. Võimas. Eeldusel et sõitadan aprillist oktoobrini ehk 7 kuud, siis maksan 980 aastas ja omavastutus on 383 eurot. Minu 9 aastase A-kat lubade ajaloo jooksul on olnud 2 tõsisemat avariid rattaga, mõlemal juhul olin mina kannataja ja süüdlase kindlustus plekkis kõik kinni. Enda süül kukkumisi on ka olnud 2 tk. Üks kohapeal jalat ja üks väiksemal kiirusel. Mõlemal juhul oleks kaksko puhul piisand omavastutusest, et kõrvaldada kahjud.Arvutasin ka täiesti uue Ducati Diaveli 2014 aasta makse ja selleks tuli 360 eurot. ehk 2520 aasta. Ulme
Kaskol näen aind siis mõtet kui ostate täiesti tutika ratta ja pargite seda kuskil "magalas" maja ees, et varguse tõenäosus on üli suur. Kui aga teha kasko selle pärast, et äkki ma kukun, siis ma ei näe sellel mõtet.
Kaskoga maksad sa olenemata rattast 3-4 aastaga selle maksumuse lihtsalt kinni. Liisingu puhul, maksad kaks ratta hinna + intressid. :wack:
Plaanisin järgmine kevad osta endale uut ratas aga paistab, et mõistlikum on viia vana sügisel mõne meistrimehe kätte, lasta tal voolida ratas meelepäraseks ja sõita sellega.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Maruliis
Postitusi: 321
Liitunud: 28 Apr 2009, 21:36
Tsikkel: Kawasaki kx250f
Asukoht: Tallinn

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas Maruliis »

ERGO ratas 2010a. 600 cbr ja kuumakse oli 87 € (et miks ma siis loobusin hooaja lõpus oma rattast), Swedbank minult nõudis kohustuslikku kaskot.

real agraarbaikerbeib - see on siis maakast mootorratast omav tütarlaps, kellel on suu mmm-i asemel õlut täis
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kui ma oleks kogustaeg kõigile sõidukitele mida oman kaskosid teinud, siis praegu oleks kulunud tänases vääringus 20 000.- + EUR
Erinevaid klaase ja remonte (mida muidu kataks kasko) olen maksnud suurusjärgus 2-3 000.- EUR, pooled neist alla omavastutuse piiri. Ehk siis tegelik kulu võrdluseks kaskoga 1 000 - 1 500 EUR.

Do the math.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: kasko mootorrattale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ega meil ei tee ükski selts ratta kindlustust oluliselt alla tonni aastas.Uurisin seda asja ka mõned aastad tagasi ja veel läbi väga hea tuttava,kes on sellel alal pädev,aga ei midagi rõõmustavat.Tema jutu järgi ei ole neil teenuse ostjaid peaaegu üldse(ta töötas siis IF-s).Põhiline klient pidi olema mingi ülikalli HD omanikust suurettevõtja,kes raha ei loe.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”