Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita


Märtt
Postitusi: 209
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kus ja mis tingimustel võib meil eestis metsas mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Märtt » 14 Mai 2019, 16:02

Ain kirjutas:
14 Mai 2019, 15:48
Liiklusseadus:
§ 45. Sõiduki asukoht sõites
(13) Sõidukiga ei tohi sõita haljasalale või sellel sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele või väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks ilma maaomaniku või -valdaja loata.
Ent vastupidi, kui tee on kaardil, aga reaalselt kasutati seda võibolla 20a tagasi, siis ole mees ja sõida uuesti rada sisse.

Muidugi kuskile mätaste peale uue tee tekitamine on sigadus, kui pole maaomaniku või RMK luba. Ja kui sõidad kellegi ebaseaduslikult sisseküntud rada, siis see ei muuda sinu käitumist seaduspäraseks. Teadmatus ei vabasta vastutusest. Ei aita mitte, et mõrvar väidab kohtupingis, et ta ei teadnud, et inimlooma veristamine pole seaduse silmis okei. Täpselt samuti on karistatav ka mingi kujuteldava pinnastee kasutamine. Enne veendu, siis sõida. Kui keegi targem tuleb kobisema, siis lepi tagajärgedega. Nii lihtne ongi.

Õnneks leidub selliseid kohtasid, kus keegi ei küsi, keela ega kontrolli. Nagu näiteks Männiku. Teoreetiliselt peaks muidugi küsima karjääri haldajalt luba, aga õnneks pole ta enda hingeküsimuseks võtnud kärnatajate väljasuretamist. (crash)


Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”