Algaja küsimused

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
deadbeatd69

Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas deadbeatd69 »

Tere biker.ee foorumi rahvas

Olen umbes viimased kolm kuud poole oma tööpäevast siin foorumis veetnud ning ikka üht teist lugenud :roll:
Minul on aga selline mure. Linnas liikluses autos istude on ikka hea ja kena vaadata, kuidas kaherattalised edasi tagasi vuravad. Oma kogemused on aga suhteliselt nulli lähedased. Need piirduvad ainult võrridega kunagi ammu ning viimasel ajal siis väikese rolleriga. Ma usun, et tahaks omalegi ratast, kuid mure on selles, et pole kunagi bike proovinud. Kas Tallinnas on üldse mõni koht kust saaks prooviks ratast. Kahjuks pole ka minu sõprusringkonnas ühtegi ratta omanikku?
Ise olen siin mõelnud nii ja naa pidi. Ning mõtlen 125cc peale. Esiteks kindlasti sellepärast, et kogemused on 0 ning teisalt ka selle peale, et ei teagi kas üldse meeldib bikiga sõitmine nii väga. Kindlasti on määravaks ka hind. Nii palju kui vaadanud olen pole 125 eriti kallid (mõtlen uue osta). Ühtlasi veel selline küsimus, et kas 125 jääb liiga väikseks mulle?(189cm +/- siia sinna ja 75 kg).

Paluks mitte allapoole vööd selle teema tegemise pärast lüüa. Ning ootan igasuguseid kommentaare.

Tervitades
K.S
Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Säga »

189cm +/- siia sinna ja 75 kg
sõiduasend jääb ilmselt kuidagi natuke koomiline :D...
niipalju, kui mina neid sajakaid olen kohanud, on nad olnud sellise " väikse" raamiga. Samuti kipuvad need kle kiiresti väiksks jääma

esimesed eelistused peaks ehk selgeks tegema lihtsalt peale istumisega... et kas on mugav ja hea tunne või ei. Sealt siis tuleb juba edasi vaadata, et kas custom, bike , või hoopis enduro jne.
SYLB
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

Alustuseks on täitsa hea koht, kus rattaga tuttavaks saada, autokool.
Ilma lubadeta niikuinii tänavale ei lasta. Ja kui huvi on, siis tasub kindlasti otsast alustada.
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Lugemata postitus Postitas tali »

Ei löö sind keegi! Tsikliinimesed sõbralik rahvas (kuni meid ei lööda muidugi :D ). Aga omalt poolt arvan, et ei anna sulle vist ükski esindus tutikat ratast proovida selgitamaks, et kas oskad ja kuidas tundub. Usun, et kuuesajasega poe juurde sõites ehk veel... :roll:
nagu ma su jutust järeldan, on lubadega ka veits veel pahasti, muidu sa ju ilmselt teaksid, mis tunne on näiteks autokooli gs-iga sõita...

Aga jõudu! Kus on, sinna tuleb juurde (Läti vanasõna). :bsmile:
18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

arx805
Postitusi: 261
Liitunud: 02 Apr 2005, 19:03
Tsikkel: Suzuki Hayabusa `08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas arx805 »

Sellise pikkuse juures jääb sulle 125 -ne kindlasti väikseks. Vaata 600-stest midagi. Sõiduasendit mine proovi erinevates rattamüügi kohtades. See peaks päris hea ettekujutuse andma, mille seljas sul mugav on istuda ja end hästi tunned. Sõitu, kui kogemusi pole pead jah juba edais katsetama autokoolis.

Teema algataja
deadbeatd69

Lugemata postitus Postitas deadbeatd69 »

tänud nende vastuste eest. Lugedes siin eelmisi foorume siis olin end valmistanud halevamks :lol: aga jah autokoolis olen juba kirjas aga selles on ka oma point, et kui ikka ei tea ning lõpuks tuleb välja, et ei meeldi ikka siis on autokooli raha mingi a la 5-6 tonni prügikasti visatud

Jõudu
K.S
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas retro »

tali kirjutas:
Aga omalt poolt arvan, et ei anna sulle vist ükski esindus tutikat ratast proovida selgitamaks, et kas oskad ja kuidas tundub. Usun, et kuuesajasega poe juurde sõites ehk veel... :roll:
Täiesti OT, aga kui ma siin mingi aeg tagasi saapaid otsisin, oli Veldi juures lausa järjekord proovisõidule. Oli vist see soodukaga Suzu, mida nad vahepeal hoolega reklaamisid. Igatahes 2 proovisõiduratast vurasid aktiivselt mööda Tondi tänavat.

joel
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

deadbeatd69 kirjutas:
autokoolis olen juba kirjas aga selles on ka oma point, et kui ikka ei tea ning lõpuks tuleb välja, et ei meeldi ikka siis on autokooli raha mingi a la 5-6 tonni prügikasti visatud
Kuidas võtta. Minu meelest pole enese koolitamise peale kulunud raha kunagi päriselt prügikasti visatud.
Joel

Teema algataja
deadbeatd69

Lugemata postitus Postitas deadbeatd69 »

No jah seda küll aga samas kui sa koolitad ennast ning selle teadmisega midagi pihta ei hakka, siis on ju ikka jama. Vähemasti nii ma arvan!

bezdomn6i
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Sept 2005, 21:25
Tsikkel: SR500
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas bezdomn6i »

selle pead küll ise välja mõtlema, mootorrattandus sulle meeldib või mitte;)
kui rattaga tuttavaid pole siis ongi autokool parim võimalus endas selgusele jõudmiseks. 5k on ju vähe võrreldes sellega kui kellegi ratast pead hakkama kinni plekkima;)

Teema algataja
bassimees

Lugemata postitus Postitas bassimees »

Selline asi pole võimalik, et proovid tsikliga sõita ja tuleb välja, et ei meeldigi. Ma tegin selle saatusliku vea umbes poolteist aastat tagasi. Ühesõnaga sain sõbra GS500 proovida. Peale seda oli mitu kuud selline imelik vibra sees :wink:
Aasta hiljem ostsin talt selle sama GS500 ära. Nüüd, olles sellega mõned tuhanded kilomeetrid sõitnud, tunnen, et tahaks midagi suuremat.
sellepärast ei soovitaks 125 cm2 osta, sest sellest tüdined kiiresti ära. Eriti, kui su pikkust ja kehakaalu arvestada.
Ära karda võimsamat ratast, ega kohe ei pea gaasi põhja keerama.
Mul oma kogemused enne seda ratast olid 10 aastat tagasi Voshodiga.
Õnneks olid load varem tehtud ja see mure jäi ära. Seega load tee kindlast ära.
Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

et mees tagumikku selle hea tunde saaks tehke talle sõitu ometigi. minu helga vajutab ta lössi, aga mõni suurema pilliga võiks ju seda teha.

mumm@agiteerib
väike kuri mootorrattur
Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hans »

Kodanik Tsikkelrööveli hüüdlause kõlab: Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal? 8)

Niiet tee load ära kindlasti, täna maksab see 5-6 tuh, paari aasta pärast juba oluliselt rohkem.

Hans
V-MAX

Teema algataja
deadbeatd69

Lugemata postitus Postitas deadbeatd69 »

nonii tahtsin siis ka enda esimesest kogemusest rääkida. Esimene tund autokoolis möödus siis valgus kiirusel ilma viperusteta (ptui ptui ptui).

kuna see oli ikkagi elu esimene kord arvestatava ratta seljas siis avastus jagus küllaga.

Esimene avastus. Linnas vaatad ratta vuravad edasi tagasi nagu õhk mis midagist eriti ei kaalu. Ning olen lugenud palju palju erinevate ratasete kohta ning tekinud arvamus, et mis see 200 kg maapeal siis ära ei ole. Istusin siis mina ratta selga ja ohoo polegi nii kerge kui arvasin :). Aga samas pole ka raske kui ratas kahel rattal :D

Teine asi. Olen ka lugenud, et käed väsivad ning arvasin, et endal pole hullu kuna skuutriga on ikka tublisti sõidetud. Aga võta näpust. Peale tundi aega tiirutamist ikka tunned küll kuidas pöidlad ei taha enam alluda.

Veel ni palju et olen ka siis nakatanute seas. :lol: Ning tuhin on juba see, et millal jälle saab. Instruktor ütles ka et pole väga vigagi endale aga tundus küll, et siin ning seal oli ikka eksimusi küll. Aga noh arusaadav ikkagi esimene kord.

dead@ootab neljapäeva

terv
K:S

grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Lugemata postitus Postitas grahv »

deadbeatd69 kirjutas:
Peale tundi aega tiirutamist ikka tunned küll kuidas pöidlad ei taha enam alluda.
Mis ratas on?
Käte väsimine ja põrutamine sõltub kahest asjast - isteasend (mida rohkem ette kaldu, seda rohkem raskust kätel ja see mõjub kõigile ühtemoodi) ja kramplik lenksuhoidmine, mis on just algajate ja peale pikemat pausi uuesti alustanute probleem. Kuni sa konkreetse rattaga vabalt ümber käia ei oska, ei julge ka kätt lenksu küljes pehmelt hoida - äkki miski kisub linksu käest ja siis on valus kukkumine jne. Selle vastu aitab lihtsalt harjutamine, sõitmine... Veel võivad käte väsimist põhjustada liiga paksud/jäigad kindad.

Kui sa just mingit spetsiaalratast ei taha, siis oma mõõtude juures kasvad 125 tänavarattast ruttu välja ja uuena ostetud ratta vahetamisel hävid rahaliselt ilmselt rohkem kui kasutatud rattaga. Uus osta siis kui peale erinevate variantide proovimist oled leidnud selle kõigekõige õigema.

Kas teed A või A1? Kui A, siis milleks pärast väiksema selga istuda?

Teema algataja
deadbeatd69

Lugemata postitus Postitas deadbeatd69 »

teen ikka A kategooriat ning rattak,s oli vist Vendo Aprilia Pegaso Cube 650cc :oops: ei ei saanu täpselt aru mis nime instruktor ütles. Nii palju veel et teen seda Aveda autokooli alt ning instruktoriks Jüri.

Kahtlemata hoian liiga kõvasi kinni aga eks harjub. :wink:

Punapats
Postitusi: 65
Liitunud: 06 Aug 2003, 15:32
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Punapats »

Lugesin viimast posti ja mõtlesin et ütlen ka sõna sekka. Ostsin eelmise nädala kolmapäeval Domingo XJ600S'i ära ning olen sellest ajast peale harjutanud sõitmist. Esimesel korral oli tunne, et see pöial tuleb maha võtta, sest liikuma ta enam ei hakka. Kuid teine ja kolmas kord andsid niipalju julgust ja enesekindlust juurde, et pöidla kangestumine ei ole enam probleem. Küll aga oli huvitavaks kogemuseks paremale pööre, mille tegemise ajal juhtub siiani apsakaid, kus pöörded ronivad sinna 11 juurde. Vajud oma raskusega pöördel gaasirutskale. Kuid selle vea loodan järgmiseks nädalaks kõrvaldada. Sest 2 juunil hakkavad õppesõidud pihta ja selleks ajaks ei tahaks enam täitsa valge karvamütsiga metsast pärit isikuna paista.
Yamaha XJ600S aka Nublu
Kasutaja avatar

fbeye
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Mär 2006, 12:37
Tsikkel: Yamaha XV1900A
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

parkimistrahv mootorratturile?

Lugemata postitus Postitas fbeye »

kas keegi on kunagi mootorratta parkimisel tallinna kesklinnas prakmisitrahvi saanud? :)
No need to say anything you don't care...
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

Mis te oma pöidlatega teete, et need ära väsivad, kui küsida tohib?
:shock:
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas triplekix »

scryth kirjutas:
Mis te oma pöidlatega teete, et need ära väsivad, kui küsida tohib?
:shock:
Tekkis sama küsimus
Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

Teema algataja
nors

Lugemata postitus Postitas nors »

Minul tekkis pigem küsimus mis on Domingo XJ600S? Või on see mingi Yamaha Diversioni versioon? Esimest korda lugedes lugesin Domingo sujuvalt Diversioniks.

Aga pöidlamure on vist selles, et platsi peal on muud näpud kogu aeg heeblitega ametis ja pöial üksi üritab alguses kramplikult lenksust kinni hoida.
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

Kas Domingo ei ole mitte äkki üks kodanik, kelle valduses XJ600 S ennem oli?

Aga seda pöidlatrikki peab lausa proovima. Minu arvates on platsisõidu järel surnud kõik muu kui pöidlad. Kas keegi võiks kirjeldada käte asendit ja tegevust, mille läbi nad antud tulemuseni on jõudnud? :roll:
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

scryth kirjutas:
Mis te oma pöidlatega teete, et need ära väsivad, kui küsida tohib?
:shock:
Algajate baigimeeste probleemid :twisted: ... kuniks pole õpitud kiiresti sõitma :twisted: :twisted: .

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!

Almer
Postitusi: 97
Liitunud: 04 Dets 2010, 19:53
Tsikkel: Honda CBR929RR
Asukoht: Tallinn

Re: Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas Almer »

:)
Vot mul see pöidla jama on ka kimbutamas.... algul kui tegin õppesõitu Honda CB500 - ga siis pigem väsisid randmed kui pikalt platsil tööd tegid aga nüüd järkan õppesõitu ja platsi Honda CBR 929 RR-ga ... Vot nüüd on pöial selline imelik nagu oleks kogu aeg ära surnud ( nii sõidu ajal kui ka peale sõitu ja mitu päeva järjest ) PS aastavahetusel suutsin samal käel luu ära murda ja kips oli peal 1 kuu VB sellest ka see jama ei tea..
Kui kellegil on sarnaseid kogemusi siis oleks hea kui jagaksite .. ei oska selle sõrmega midagi peale hakata... :mrgreen:


Teema algataja
reimps

Re: Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui võimalik, keera heebel allapoole, nii et rohkem ainult sõrmeotsadega näpid seda. Mul aitas.
Iseasi, kas see näputosanõks "ohutusekspertidele" vastukarva ei käi muidugi..

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2018
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ma arvan ka, et see pöialdeprobleem tuleneb põhiliselt esimesest ärevusest ja liiga tugevasti lenksu pigistamisest. Tegelt peaks rattast hoopis reite ja põlvedega tugevasti kinni hoidma ja kätega pigem õrnemalt.

Punapats kirjutas:

...Küll aga oli huvitavaks kogemuseks paremale pööre, mille tegemise ajal juhtub siiani apsakaid, kus pöörded ronivad sinna 11 juurde. Vajud oma raskusega pöördel gaasirutskale.

Pöörded punases? :shock: Vedu peaks ju taga olema kurvis ja gaasikeeramine sujuv ja loomulik. Ja ei tohiks sellest sõltuda, kas pööre on paremale või vasakule. Kui keharaskus liiga lenksule vajub, nihuta end sadulas ettepoole!

Platsil tuleks püüelda sinnapoole, et heebleid üldse võimalikult vähe näppida. Käiguvahetuseks ei ole vaja sidurit lõpuni tõmmata, igasugu ringid ja slaalomid peaks saama gaasiga ära sõita jne. Seal, kus mina käisin, keerati küll platsirattal tühikäiku just selleks madalamaks.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Pöial ei väsi vaid heeblite näppimisest. Mingil kummalisel kombel on see siiski ratta lenksus ja kindas kinni. Kogemused...? Võib-olla, aga mul seda ikka on ka, 28 aastat juba (sõidustaaži).
Mu ratas tuli Saksast mingite paksude pehmete rutskadega, nendega sõit oli nagu pöidlakruvidega. Viskasin need minema, panin tavalised, peenemad. Palja käega enam pöial ei valuta, aga palja käega ei sõida ju. Kindaga jälle - mida paksem, seda valusam (suvise õhukesega pole häda midagi). Sest sõrmed ja pöial ei saa ümber rutska kokku - ja üksijäänud pöial väsib rohkem (no proovige rippuda toru küljes, mille diameeter on nt 10cm - kaua ei ripu). Asi puudutab just gaasirutskat, sest seda tuleb tugevamini hoida. Hooaja jooksul muidugi harjub, aga puhkamiseks hoian pikal otsal gaasirutskast kinni ahvi moodi,st ka pöial on sõrmede kõrval, pealpool. Veel peenemaks pole aga rutskat võimalik teha. Mul on ka vana Jawa,selle rutskad on peenemad ja mingit jama ei esine. St üks oluline määraja on lenksu käepideme paksus. Teine on kinda sobivus. Mul on suht väike käsi, aga pikad sõrmed, st kinda pean alati suurema ostma,sest parajal on sõrmed alati lühikesed. See tekitab ka pingeid ja paksendeid, kus neid vaja pole.
Kolmas on rutska nurk ratta telje suhtes. Kohe tunnen, et teise nurga all hoides oleks käsi vabam.

Rattast endast muidugi sõltub kah. Mu vana Gpz ei tea veel ise ka, kas ta on baik või klassikaline ratas. St isteasend, vähemalt minu väikese kasvu juures, on ettepoole kaldu, samas paak ja sadul on nagu klassikul,st paagil kõhuli otsas elada ei saa ja sadul eeldab püstisemat asendit. Seega istud omaenda kõhulihastel (nii püsib selg lõtv ja ei väsi), aga raskus kätele on siiski täiesti arvestatav, eriti pidurdades. Paak on väike ja libeja ilma põlvetaskuteta, nagu uutel masinatel. Iga rattaga on omad sõiduvõtted, kui masinaga harjud, leiad ka lahendused.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Algaja küsimused

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Liitun eelkõnelejaga selles osas, et õige nr.-ga kinnastel jääb alati sõrmede vahe õhku ja kui nüüd rutska ümbert kõvasti kinni hoida, siis sellega surutakse pöidla ots ülearu kõvasti pingesse ja sellest ka suremine. Kui nüüd arvestada, et algajad tavaliselt liialt tugevalt rutskat pigistavad, siis see võibki põhjus olla. Trammi poes muide sigahead kängutunahksed kindad mille õige nr. istub ka nagu valatud, niiet vaatamata suht kõrgele hinnale, tasuks alguseks midagi sellist täpselt istuvat vaadata.


snah
Postitusi: 121
Liitunud: 21 Aug 2009, 11:53
Tsikkel: Yamaha
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas snah »

Küsimus siis selline,kuidas tsikli koolitusel praegusel ajal õpetatakse asfaldi august mööda sõitu.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

snah kirjutas:

Küsimus siis selline,kuidas tsikli koolitusel praegusel ajal õpetatakse asfaldi august mööda sõitu.

möödapõige=asfaldiaugust möödasõit

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”