Honda XR 400

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
uzzike
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Nov 2007, 16:05

Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas uzzike »

Tervitus,

Mõnda aega mõlgutanud enduroratta ostumõtteid - metsavahel põristamiseks, vahel männikule põikamiseks vajadusel ka kuni 50-60km-ste otste tegemiseks. Inglismannide ebays liigub päris hääde h indadega honda XR400-sid. Tundub justkui ratas mis võiks vastata minu tingimustele. Kas kellelgi sellise rattaga ka kogemust on?
Umbes sarnane ratas on vist ka suzu drz 400, kuid nende hinnad pisut kallimad. Kas tasuks XR-i edasi uurida või oleks siiski mõistlikum suzu drz-d vaadata ja pisut rohkem rahakoti raudu paotada?


matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas matti »

Võta ära Honda kui meeldib ja jutul lõpp, japs, 4 takti, õhkjahutus, lollikindlamat riistapuud asja ei anna olla.
Lõppudelõpuks hakkad sellega sõitma sina, mitte keegi teine. 8)


Tsiteerides vastava ratta foorumist siis:
Bulletproof, met a german guy the other day while I was fuelling up, he had over 60 000 miles on his, the only maintenance being a couple of valve checks. That´s unusual for a dirtbike, but it´s probably the toughest dirtbike ever. Not sure what´s the mileage on mine, am not worried since it starts great, that´s the best indicator.


Hr. Kaaru
Postitusi: 349
Liitunud: 14 Okt 2007, 19:22
Tsikkel: IZ
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas Hr. Kaaru »

rattad mis silma jäänud tuleks reaalselt ära proovida ja siis valik teha :roll: xr 400 on küll lihtne ja lollikindel kuid dr-z vähe käredam ja kergem

I love my bike, it´s amazing machine!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas mella »

Hr. Kaaru kirjutas:

rattad mis silma jäänud tuleks reaalselt ära proovida ja siis valik teha :roll: xr 400 on küll lihtne ja lollikindel kuid dr-z vähe käredam ja kergem

1-3kg kergem ;)


Teema algataja
uzzike
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Nov 2007, 16:05

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas uzzike »

Siit siis loogiline küsimus - ons kellelgi neid rattaid ja kes lubaks ka väikest proovisõit teha :). Aga vastupidavuse ja hoolduse koha pealt - kas suht sarnased või tahab üks neist tihedamat hoolet saada kui teine või on altim lagunemisele?


Hr. Kaaru
Postitusi: 349
Liitunud: 14 Okt 2007, 19:22
Tsikkel: IZ
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas Hr. Kaaru »

dr-z 400 võid tartus proovida alates 20 ndast nov. (siis tänavalegaalne) mul see kickstarteriga 119 kg. 36,5 kw. variant :D

I love my bike, it´s amazing machine!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas mella »

Hr. Kaaru kirjutas:

dr-z 400 võid tartus proovida alates 20 ndast nov. (siis tänavalegaalne) mul see kickstarteriga 119 kg. 36,5 kw. variant :D

vändaga 400 on siiski 113kg, 400E on 119.

Aga nii xr kui drz on head rattad. Käiguosa peaks mõlemal samasugune keskpärane olema, mootor suzul moodsam, kuid ega ka hondal eriti kurta pole. Hooldust tahavad mõlemad.

Viimati muutis mella, 09 Nov 2008, 01:17, muudetud 1 kord kokku.

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas Valmet »

Kui Sa rassist ei ole , siis osta! Kui oled siis osta mõni itaalia ratas.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,


Hr. Kaaru
Postitusi: 349
Liitunud: 14 Okt 2007, 19:22
Tsikkel: IZ
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas Hr. Kaaru »

mellal võib õigus olla, :idea: ega neid passi andmeid usku saa,et eestis arvele saada läks 2 kuud ja siiski läbi ussi m...i, põhjus mul võrreldes teiste samade arvele võetud ratastega saksa passis 1 koht kirjas- pole ju võikalik :wack: :wack: :wack:

I love my bike, it´s amazing machine!
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2022
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas bitter »

uzzike kirjutas:

Inglismannide ebays liigub päris hääde h indadega honda XR400-sid.

hetkel näen seal vaid üht 2000. a. pilli, mille hind on esimese 2 päevaga tõusnud juba 1850 paunani. Aga oksjon kestab veel 5 päeva...


Teema algataja
uzzike
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Nov 2007, 16:05

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas uzzike »

bitter kirjutas:
uzzike kirjutas:

Inglismannide ebays liigub päris hääde h indadega honda XR400-sid.

hetkel näen seal vaid üht 2000. a. pilli, mille hind on esimese 2 päevaga tõusnud juba 1850 paunani. Aga oksjon kestab veel 5 päeva...

Ma ei tea, aga mina näen pakkumises küll rohkem XR-e ja samuti DRZ-e on ca. 7-8 tükki. Ma ise seal sihin hinda max. 1500 ja ratast alates 2000 a. Sel moel peaks ratas kodus olema hinnaga ca. 36K EEKu. Vaadates meie müügiportaale tundub tegemist olema hea diiliga + muidugi suurem valikuvõimalus.

Aga Kaaru poolt pakutud DRZ-ga sõitmise võimaluse kasutaks küll ära :). Kaaru ma näiteks saadan sulle mingil ajal PS.-i kui on Tartu poole asja ja jõuame ehk proovisõidus kokkuleppele..

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas mella »

uzzike kirjutas:
bitter kirjutas:
uzzike kirjutas:

Inglismannide ebays liigub päris hääde h indadega honda XR400-sid.

hetkel näen seal vaid üht 2000. a. pilli, mille hind on esimese 2 päevaga tõusnud juba 1850 paunani. Aga oksjon kestab veel 5 päeva...

Ma ei tea, aga mina näen pakkumises küll rohkem XR-e ja samuti DRZ-e on ca. 7-8 tükki. Ma ise seal sihin hinda max. 1500 ja ratast alates 2000 a. Sel moel peaks ratas kodus olema hinnaga ca. 36K EEKu. Vaadates meie müügiportaale tundub tegemist olema hea diiliga + muidugi suurem valikuvõimalus.

Aga Kaaru poolt pakutud DRZ-ga sõitmise võimaluse kasutaks küll ära :). Kaaru ma näiteks saadan sulle mingil ajal PS.-i kui on Tartu poole asja ja jõuame ehk proovisõidus kokkuleppele..

Mina siiski vaataks DRZ 400E mudelit, kuigi selle registrisse saamine võib keeruliem olla. Masinate vahe on suur.


Teema algataja
uzzike
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Nov 2007, 16:05

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas uzzike »

Mis muresid või probleeme võib registrisse saamisega esineda ja kas ma seda kuidagi ennetavalt ka näiteks kindlaks saaks teha (ARK-st VIN koodi järgi küsides, või ratta margi ja mudeli järgi küsides).

Kasutaja avatar

tsiklonaut
Postitusi: 249
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas tsiklonaut »

Peksame veel veidi vana unustatud trummi.

Kas on kellegil XR400-ga registrisse saamise kogemusi vahepeal olnud? Või kaua selline tüübikinnituse kadalipp tavaliselt aega-raha võtab nüüdisajal?

.::: R1100 boGSer :::.

piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas piloot »

Ma lasin kolm aastat tagasi tuua inglismaalt XR650R-i. Neid eesti registris kindlasti tükimaad vähem, kui XR400-seid. Regamine võttis aega, koos esmase ülevaatusega kokku tunnikese. Ma arvan, et eks selle väiksema vennaga peaks sama libedalt minema.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2022
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tüübikatega ei saa kunagi kindel olla. Saab 9-kolmesid sõidab eestis tuhandeid aga kõiki tüübikoode ark süsteemis ei ole. Nad tellisid vajaliku tüübika oma tehnikaosakonnast, aega läks 4-5 tööpäeva. Tsiklil muidugi selliseid mootorite-kerede variatsioone pole aga loterii on ikka. Kõige kindlam on neile konkreetne VIN saata ja siis vastavad, kas saab kohe arvele või on pikem lugu.


K2nguru
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Juul 2013, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Honda XR 400

Lugemata postitus Postitas K2nguru »

Terv.

Olen kah piilunud vaikselt endurokate poole ja silma on jäänud japsid - Yamu tt600r ja Honda xr400. Kuna olen suht väikest kasvu seetõttu kaldun xr400 poole, aga tundub et Eestis neid väga ei liigu.
Kas keegi plaanib tuua kuskilt või on juba toonud?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”