Tõhus vargakaitse... milline?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Tervitus
Olen uus siin foorumis ja vaikselt olen rattaotsinguil, kuid surfates ringi mööda foorumit hakkas silma ka teema varastatud ratastes ja siit kohe tekkis mul küsimus. Millised tõhusad varga eest kaitsmise võimalused on? Minul see teema eriti hell, sest omal ajal jäin ma autost ilma. Nüüdseks vitsad käes ja minevikku meenutades ei soovi ma seda teistkordselt kogeda.
Ja muidugi mõistan et täielikku vargakindlat asja pole ja sellest pole vaja rääkima hakkata.
Muidu tsiklitüüp mida ma otsin on matkaenduuro, ei tea kui atraktiivne ta on varastel aga kindlasti väga atraktiivne kui ta halvasti kaitstud.
Hea oleks teada ka ehk vargustrendi. Mida eelistatakse, mark? rattatüüp?
Levinumad vargused, kus?
Kui kellelgil on toredaid nippe või soovitusi, hea oleks kuulda.

Tänan!

PS! Sry kui korduv teema, proovisn tohutust inforägastikust leida sarnast teemat või juttu kuid kahjuks ei suutnud

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1513
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

  1. Roolilukk- ilma roolilukuta on suhteliselt kerge ratast minema veeretada.
    2.IMMO-et iga vend kruvikaga su ratast k2ima ei paneks.
    3.Signalisatsioon- nii süütekeeramisel,kui ka ratast liikutades/raputades kukub uirgama.Peletab ka eemale värdjaid, kellel täis peaga vaja ratast näppida või peale ronida.
    4.Enne tuleb jälgida, kuhu ratta jätad-valgustamata kohad ja nurgatagused pole hea variant.Pigem avalik koht ja võimalusel kaamerate alla.Kodus ratast hoida garaažis, sellepuudumisel sebida lähedusse garaaž.
    5.Kettalukud- et ratast oleks keerulisem minema veeretada.

Sportrattaid on ilmselt lihtsam varastada kaalu ja suuruse poolest.

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... ilit=varas

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Ise hoian maja ees parklas. Rooliluk, signa ja kettalukk taga rattal. Autosse murti just issse ja signa ja lukud olid peal ja ei aidanud midagi. Tutikas makk ja muu kama viidi minema. Niiet, kui varas ikka kindlasti tahab siis viib ära ka, kuid loomulikult tuleb see talle võimalikult raskeks teha, sest mida kauem tal aega läheb seda suurem võimalus on , et keegi märkab teda "töö" tegemisel.

Klubi kaaslasel varastati just rattast bensiini lõigates küttevoolik läbi ja ratas oli kusjuures eramaja hoovis millel aed ümber. Suht naeruväärne juba kui kaugele minnakse, et midagi saada(tsiklis ei ole just teab kui palju seda kütust).

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Painteddeath kirjutas:

Klubi kaaslasel varastati just rattast bensiini lõigates küttevoolik läbi ja ratas oli kusjuures eramaja hoovis millel aed ümber. Suht naeruväärne juba kui kaugele minnakse, et midagi saada(tsiklis ei ole just teab kui palju seda kütust).

Mul on motikal kütusepaak 27L(95'te läheb sisse 412eek eest) ja kui see täis on siis ikka saab ka midagi,ju siis tasub varastada kui seda tehakse!

Endal puhkab motikas garaazis ja mingi alarm immoga ka peal,eelmisel omanikul pigaldatud,plaanin ise uue panna kahepoolse sidega,kindluse mõttes.Tänaval parkimiseks on mul lisana kaasas 1,5m motokettlukk,sellega peaks möllamiseks aega minema.
Parem investeeri turvaseadmetesse kui ühel päeval ootmatult avastad et su metallratsu on jalutama läinud,vahet pole kus ta puhkab,varastamiseks võimalusi küllaga!

BMW R1100RT

a501322914

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Vargad ja huligaanid on meil igal pool ja 24H tegevus toimub. Endal on läinud ka ratas ja autosse on regulaarselt sisse murtud. Varastatakse kõike, oleneb ainult vargast. Vähegi tegijamad vargad tõstavad ratta kaubikusse ja ongi kõik.
Aga jah, signa 2 poolse sidega ja ratas linnas ankruketiga maja külge ning kodus garaazi ja seal ka veel sama ketiga seina kylge. Ööseks silma alt ära. Hea oleks kui kodus magaks paar kurja peni ka samas garaazis. Relv taskus ei teeks ka paha :D Kui juhtud teolt tabama pätid

Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

jan22 kirjutas:

Tänaval parkimiseks on mul lisana kaasas 1,5m motokettlukk,sellega peaks möllamiseks aega minema.

vaata seda:

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750


Simmu

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Simmu »

Oil-Cooled kirjutas:
jan22 kirjutas:

Tänaval parkimiseks on mul lisana kaasas 1,5m motokettlukk,sellega peaks möllamiseks aega minema.

vaata seda:

Seda videot vaadates tulin mõttele, et äkki oleks tross hoopis parem lahendus. Selline peene kiuga ja mis lõikamisel lapikuks läheks. Samas on tross jälle jäigem ja ebamugavam. Pigem pooldan elektroonikat.

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas miilits »

90% valvamisest teeb ära neljajalgne sõber nimega"Karu". :ner:


mart211

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

miilits kirjutas:

90% valvamisest teeb ära neljajalgne sõber nimega"Karu". :ner:

Kui koeri mõtled, siis mul sama süsteem. Ratas garaašis, kaks koera valvab, kolmas on toas signalisatsiooni eest :D


jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Oil-Cooled kirjutas:
jan22 kirjutas:

Tänaval parkimiseks on mul lisana kaasas 1,5m motokettlukk,sellega peaks möllamiseks aega minema.

vaata seda:

Kindel see et enamus kettlukke on võimalik selliste lõiketangidega eemaldada,kuid siiski parem kui ilma.
Lõikamise raskendamiseks peaks kett ja lukk olema maast võimalikult kõrgel ja hea kui alt üldse lõikamiseks ligi ei pääse,kohvrite või raami vahelt läbi!
Kettalukk on vist kindlam?

Kui saaksin kuidagi oma lambakoera topcase'ssi mahutada siis võtaks alati kaasa,alarmiks!

BMW R1100RT

jannuhellu

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas jannuhellu »

mina panen oma ratta trossiga auto velje külge,ja trossi on tõesti sitem tangidega purustada.

Kasutaja avatar

kmx
Postitusi: 568
Liitunud: 31 Mär 2004, 14:51
Asukoht: Harku/Yamaha R7

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas kmx »

Tänaval selline kett teeb enda töö ära küll.Kuna videos oli ju näha,et sellise keti purustamiseks on vaja päris tugevat kätt ja olgem ausad selliste tangidega linnas ringi liikuda jääb kellegile silma kindlasti.Aga üldjuhul arvan,et ketta lukk on vähe effekam kuna seda nii kergelt lahti ei lõhu.

Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

Simmu kirjutas:

Seda videot vaadates tulin mõttele, et äkki oleks tross hoopis parem lahendus. Selline peene kiuga ja mis lõikamisel lapikuks läheks.

Abus tross:

mingi teine tross:

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750

Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas scryth »

kas siin ei oleks lahenduseks mingi sellise jämedusega kate, et ei mahuks tangide lõugade vahele?

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas taux »

miilits kirjutas:

90% valvamisest teeb ära neljajalgne sõber nimega"Karu". :ner:

Et talviti on ratas alutaguse metsas karukaisus :lol:


Prets
Postitusi: 688
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Tegelikult on asi nii, et kui varas tahab su ratast, siis ta ka saab selle kätte, alati leitakse võimalused kõik turvasüsteemid eirata.

(togi)
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Prets kirjutas:

Tegelikult on asi nii, et kui varas tahab su ratast, siis ta ka saab selle kätte, alati leitakse võimalused kõik turvasüsteemid eirata.

Nii see paraku on, ise soovitaksin hoida tasulises parklas ratast, sellises normaalsemas parklas kus asi tundub toimivat ja parklavalvur ei joo viina 24/7 ja ei maga kogu aeg, eelmises parklas oli selline suhtumine ja valvurite punt, võtsin auto ära parklast sest maja ees on sama turvaline hoida. Aga ratas on nüüd normaalsemas parklas ja putka ees kenasti kus valvuri silm peal. Maja ees ei hoiaks mitte kunagi, oht et vandaalid lõhuvad, lapsed selga ronivad ja pätid himustavad liiga suur. Maja ees ka hoian ainult korraks, kui sööma või midagi toast tooma, kauem ei taha hoida, viin pigem parklasse ja jalutan veidi. Mida vähem ratas vedeleb seda väiksem varguseoht ma arvan. Kui aga maja ees hoida siis mõistlik kate ka peale tirida, siis ei ahvatle nii palju kui ilma katteta ja vast ei roni igaüks niisama selga ka kohe ning ei pea linnu sitta sadulalt pühkima enne sõidu alustamist :wink: . Eks need lukud ja signad muudavad natukene keerulisemaks vargust mingil amatööril ja vbl kõnnib üldse järgmise ratta juurde millel pole lukku ja alarmi aga üldiselt eks ta enese rahustamiseks on hea. Kellel väga vaja ja tellitud vargus, see tõstab isoleeritud bussi kust alarmi kisa välja ei kosta, pidavat nii varastama, jutud liiguvad motomeeste seas sellised. Ei ole otseselt kuulnud ja õnneks kogemus puudub ning enne seda tehakse tangidega kett naks katki. Lukk nagu ikka on looma jaoks, inimest peatab ainult kuul ja vikatimees minumeelest. Aga GPS jälitusseade on ka hea asi ma arvan aga samamoodi segatav igasuguste vahenditega nagu signad ja muu vargavastane elektroonika. Kui piduriketta lukku omale soetada siis oleks hea võtta alarmiga variant, see välistab ka selle et ise lähed nägu naerul sõitma ja oled känts näoli vaid unustades pistab see karjuma ja siis võtad ikke ennem ära küljest. Aga parim on vast ise rattakatte all ööbida kaigas käes ning mobiiltelefon 110 viimati valitud numbriga teises käes :wink:

Yaaa-maaa-haaa......

H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas H.P »

Tuttava tuttaval varastati hiljuti roller koduhoovist, millel olid peal nii kettalukk, kui trossiga puu küljes. Tänu eelmise omaniku poolt installitud GSM positsioneerimisele sai rolleri asukoha kiiresti teada ja läks omal käel asja uurima, lõpuks saadi kätte nii roller, kui kurikaelad. Ise hoian ratast kontoris turvamehe ja kaamera valvsa silma all, vahest harva ka koduhoovis, kus võõraste pilk väga peale ei satu.

Ex: Yamaha FZ6

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

taux kirjutas:
miilits kirjutas:

90% valvamisest teeb ära neljajalgne sõber nimega"Karu". :ner:

Et talviti on ratas alutaguse metsas karukaisus :lol:

rääkige Ksenofoboviga mismoodi neljajalgne sõber ta ratast valvas :P ma võin tegelt ise rääkida. Valvas tal pool porilauda eest ära (togi)

Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

scryth kirjutas:

kas siin ei oleks lahenduseks mingi sellise jämedusega kate, et ei mahuks tangide lõugade vahele?

Kodus saab kasutada ketti mille lülid on nii suured et ei mahu ka kõige suurtemate tangide vahele. Tsikli peal kaasas kandmiseks on selline kett aga liiga raske.

Üldiselt kui sul on korralik garaaz, alarm ja paar suurt lukku on su tsikkel suht turvaline.
Olenevalt elamust on tsiklit ka võimalik kodus elutoas/esikus/köögis hoida.
Vanainimestest naabrid kes alati kodus ja kerge unega kuluvad ka marjaks ära.

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750

Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas scryth »

[quote="Oil-Cooled"]Kodus saab kasutada ketti mille lülid on nii suured et ei mahu ka kõige suurtemate tangide vahele. Tsikli peal kaasas kandmiseks on selline kett aga liiga raske.
Ma pidasin silmas, et kett ei ole nii jäme, küll aga on sellel mingi piisavalt jäme kate.

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Ahh, hoia sa teda kasvõi 7 luku ja riivi taga, kui on vaja, siis viiakse minema ikka.
Mul on tasulises parklas, meil on seal nõue, et kõik rattad peavad ümber terastoru keti või trossiga lukku käima. Ostsin kõige jämedama keti, mis ehituspoes saada oli 10*40mm peaks lülimõõt olema. Mida jämedam ja lühem lüli, seda raskem lõigata.Tavalisele ketile on soovitan midagi ümber teipida, muidu kett hõõrub veljelt laki maha. Asjalik valmistoode tundub olema http://www.yale.ee/en/yale/yale-Estonia ... uctId=8327 , maksis vist 800.- poes

KÄIN JALA JA JOON VETT

offf
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Mai 2006, 16:11
Kontakt:

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas offf »

kahjuks on vist nii, et ainus T6HUS vargakaitse on täiskasko. Viiakse minema, siis kindlustus ostab sulle uue.

BMW K1100LT 92

Zorts

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Zorts »

offf kirjutas:

kahjuks on vist nii, et ainus T6HUS vargakaitse on täiskasko. Viiakse minema, siis kindlustus ostab sulle uue.

Kas seal siiski mingit omaosaluse protenti polnud sees?


zootz

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas zootz »

kui raha on, siis julgen soovitada seda
http://www.easyparts.nl/showarticles_in ... ystem.html

kuna neid rollereid viiakse nagu sooje saiu, otsustasin (jäädavalt) nö tuunimise pealt kokku hoida, ja investeerida siia. Tundus odavam osta see kui tagantjärgi kahetseda.

Toimib asi väga lihtsalt, paned sim-kaardi sisse, ning helistades selle numbrile saadab sulle kiiruse ja kordinaadid. Paljudes mobiilides on juba ka kaardid sees olemas, seega minupuhul toimuks asja ülessleidmine kiirelt, teisalt ka arvuti lähedal olles ei võta see aega. Hind on tunduvalt odavam teistes gps jälgimisseadmetest mida küll saab kasutada reaalajas jälgimiseks, kuid seda ei pidanud enda puhul tähtsaks.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas mella »

zootz kirjutas:

Toimib asi väga lihtsalt, paned sim-kaardi sisse, ning helistades selle numbrile saadab sulle kiiruse ja kordinaadid. Paljudes mobiilides on juba ka kaardid sees olemas, seega minupuhul toimuks asja ülessleidmine kiirelt, teisalt ka arvuti lähedal olles ei võta see aega. Hind on tunduvalt odavam teistes gps jälgimisseadmetest mida küll saab kasutada reaalajas jälgimiseks, kuid seda ei pidanud enda puhul tähtsaks.

Kui pätil on jämmer taskus, ei saada su seade ühtki koordinaati ;) Jämmeri hind on 1400kr, tellida pole vaja. Arusaadaval põhjusel ma siia linki postitama ei hakka ;)


zootz

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas zootz »

jah selline asi on kindlasi võimalik, aga siinkandis (viimsi) on enamus rollereid viidud siiasamasse muugale. Vaevalt et nad nii hästi kõik varustatud on, kuid kunagi ei või teada.

Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

Endal ei ole erilist kartust, et suksu ära viiakse. Maja kõrval on kohe puutööstuse firma. Ja nende ktlamaja on minu majale eriti lähedal ja nad ise siiberdavad väga tihti minu maja poolses osas. Niiet hoivad silma peal. Alati kui on mindud paarik päevaks ära siis olema ikka ütlend ka, et silma peal hoitaks :D

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3829
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas sepp »

jegesmesh kirjutas:

Endal ei ole erilist kartust, et suksu ära viiakse. Maja kõrval on kohe puutööstuse firma. Ja nende ktlamaja on minu majale eriti lähedal ja nad ise siiberdavad väga tihti minu maja poolses osas. Niiet hoivad silma peal. Alati kui on mindud paarik päevaks ära siis olema ikka ütlend ka, et silma peal hoitaks :D

tead v ? aastaid tagasi viidi mul minsk ära yhest kohast valvuriputka najalt. 24h oli putkas inimene sees ja ikka viidi ära.. pole välistatud,et mõni valvur ise seotud sellega.

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Tõhus vargakaitse... milline?

Lugemata postitus Postitas Cado »

Tean kui oli mendi jaoskond veel mustamäe teel siis viidi jaoskonna eest mersul valukad alt ära ja seisis veel ilusti pakkude peal. :lol:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”