Enduromehed Rae vallas Assaku kandis 14.07.2016 18.00

Tartu, Tallinn, Viljandi, Haapsalu, Kükametsa. Otsid sõidukaaslast või nägid mõnd tuttavata mootorratturit tänaval.

Teema algataja
harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Enduromehed Rae vallas Assaku kandis 14.07.2016 18.00

Lugemata postitus Postitas harimal » 14 Juul 2016, 20:04

Härrad, kes te sõitsite täna 18.00 kandis Assakust Uuesalu ja sealt Kangru poole oma endurokatega...

Lühidalt - kui te möödute mänguväljakust, siis järgneva kilomeetri jooksul proovige püsida autoteel ja järgida piirkiirust.

Pikemalt:
1. Piirkond, kus te ronisite oma tsiklitega kord haljasalale, kord kõnniteele, on koduks enamale kui poolele tuhandele lastega noorperele.
Assaku märgi juures, kus te kõnniteel 60+ km/h sõitsite, suubub sellele samale kõnniteele puude vahelt kaks kitsast kõrvalteed. Lapsed, kes sealt oma rataste, tõukside, rulade ja rullikutega kõnniteele pööravad, et oska oodata seda, et nende suunas kihutab samal teel 120kg suitsev endurokas 80kg mehejurakaga selle otsas.

2. Kahe elumaja esisel kaapisite rõõmsalt haljasalal. Kas teile meeldiks, kui ma oma mägikaga teie kodu ette tuleks ja teie muru üles künnaks?

3. Endurokad on ägedad ja väga võimekad. Mõistetav. Paraku kaasliiklejate jaoks pole äge, kui keegi kaootiliselt autotee, kõnnitee ja haljasala vahet edasi-tagasi tilbendab. Elumaja omanikule pole äge, kui tema majaesine muru triipe täis tõmmatakse.

4. Liiklusreeglite, elementaarsete ohutusreeglite ja viisakusreeglite eiramine määrib kõigi tsikliinimeste mainet. Alati, kui keegi ratturitest viga või surma saab, on foorum hala täis stiilis, keegi ei näe meid, keegi ei märka meid, keegi ei austa meid ja kehvemal juhul kadunukese järelkaja stiilis "ta oli nii tore inimene". Ärgem siis imestagem, kui mitte-tsikliinimesed samu emotsioone ei jaga.

------------------

Eraldi märkus bike tüüpi rataste peenestajatele, kes Uuesalu suurel kiirusel läbivad - soovitan püsida kurvides omas sõidureas. Kahjuks liigub samadel teedel, küll omas sõidureas, maasturimehi, kes lähenevad külale kurvikiirustega 110+ km/h. Kui te satute nendega mõnes pimedas Kangrupoolses kurvis kohtuma, siis teie olete kärbes nende tuuleklaasil, mitte vastupidi.


Vasta

Mine “Regionaalsed teemad mootorratturitele”